SULTANBEYLİ BELEDİYESİ, TAMAM BANA BAKARAK FESTİVALİ’NE KATILDI

Ankara’daki Payitaht Budun Bahçesi’nde çoluk çocuk üzere planlı Cemi Bana Göre Festival’in açılışı Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan eliyle yapıldı. 5 çevrim boyunca sürecek olan festivalde Sultanbeyli Belediyesi bile ‘Tabiat Gençlerle Canlanıyor’ projesiyle katıldı. Tabiat Gençlerle Canlanıyor Projesi kapsamında yangından etkilenen Antalya, Şanlıurfa, Muğla, Aydın, İzmir ve İstanbul Sultanbeyli’ye ekosistemi canlandırmak için ahu, keklik, alageyik, atmaca kabil doğa hayvanları bırakıldı.

HAYVANLARIN DOĞAYA SALINDIĞI NOKTALARA CANLI BAĞLANTI

Cümle Bana Bakarak Festivali’ndeki Sultanbeyli Belediyesi standında tabiat canlılarını bahis kayran NFT Sayısal Konferans Eserleri sergisi açıldı. Fuar kapsamında standa gelen ziyaretçiler hususi yerine hazırlanan dijital laf (NFT) sergisini gezdi, peşi sıra çalışkan yayınla hayvan salınımlarının yapıldığı noktalara bağlanarak ‘Huy Kumbarası’na isimlerini yazdırdılar. Sonrasında stant süresince özel yerine hazırlanan alanda fotoğraf çekilen gençlere natür dostu sertifikası, anı natür kumbarası ve çam fidanı ihsan edildi.

‘GENÇLERİMİZE ÇOK TEŞEKKÜRNAME EDİYORUZ’

Payitaht Budun Bahçesi’nde planlı ‘Tüm Bana Göre Festivali’ne ‘Doğa Gençlerle Canlanıyor’ projesi ile katıldıklarını söyleyen Sultanbeyli Belediye Reisi Hüseyin Ateş, ‘Projedeki amacımız sabık yıl gerçekleştirdiğimiz orman yangınlarının olduğu bölgelerdeki amut dikimlerinin arkası sıra doğayı destek olmak ve harlatmak için hayvanların salınımını 6 bölgede gerçekleştirmiş olduk. İstanbul Sultanbeyli Aydos Kalesi’nde de hakeza ayrımsız çalışmamız oldu. Amacımız, gençlerimizin doğayla olan bağını tasarruf etmek, geliştirmek ve doğanın korunması üzere savaşım yüklemek. Bu konuda duyarlılıklarından etraf gençlerimize çok teşekkür ediyoruz. Geçen sene orman yangınlarının olduğu bölgelerde gençlerimiz, standımıza gelen misafirlerimiz isimlerini yazdılar, yanan bölgelerde öz adlarına fidanlar dikilmiş oldu. Bu senede standımıza mevrut vatandaşlarımız isimlerini yazdıklarında onların isimlerini ‘natür kumbarasına’ atacağız ve onu kendilerine bağış etmiş olacağız. Kendilerini bire bir bakıma ‘çevre gönüllüsü’ yapmış olacağız. Bu anlamda kendilerine şimdiden teşekkürname ediyoruz? dedi.

‘DİJİTAL NFT SERGİSİ İLE STANDIMIZI AÇTIK’

Sayısal Natür sergisinden bahseden Dokunaklı sözlerini şöyle tamamladı:

‘Sayısal NFT yöntemi ile standımızda sergimizi açtık. Gençlerimiz uygulayım bilimi ile çok dokunaklı ilgileniyorlar. Uygulayım Bilimi ile doğayı, çevreyi birleştirmiş olduk. Bu anahtar ile standımıza gelen, etkinliklerimize katılan bilcümle gençlerimize, misafirlerimize teşekkürname ediyorum. Standımıza çetin bire bir katılım var. Proje çokça önem sunu ettiği için sunturlu ayrımsız sergilik ile burada yerimizi almış olduk. ‘Tamam Bana Göre Festivali’ 5 dolaşma boyunca devam edecek. Türkiye’nin değme tarafından bu festivale katılan gençlerimiz bizim standımızı de ülfet etmiş olacaklar. Deneyimsizlik standımızı teşrifleriyle onurlandıran Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum. NFT Dijital Tekellüm Sergimizi musahabe eden İstanbul İl Başkanımız Sayın Osman Nuri Kabaktepe’ye, Şehremaneti Başkanlarımıza ve gençlerimize çok teşekkür ediyorum?

Standı ülfet fail mektepli İlayda Solgun, ‘Standa geldiğimizde öncelikle çok sunturlu tıpkısı sergi ile karşılaştık. Fotoğrafımızın dahi bulunduğu çok fena hâlde benzeri humbara bergüzar edildi. İçinde biriken paralardan Yeşilay’üstelik destek verilecek. Hakeza tıpkı etkinliğin içerisinde bulunduğum üzere çok mutluyum. Sultanbeyli Belediyesi’ne bu imkanı sunduğu amacıyla de antrparantez teşekkürname ederim’ dedi.

Standı ülfet eden mektepli Zeynep Ebrar Ölçüsüz ise, ‘Stant haddinden fazla özenle hazırlanmış ve dışardan üstelik haddinden fazla evire çevire duruyor. Doğaya ve hayvanlara çokça destek veriliyor. Bu benim haddinden fazla hoşuma giden ve mutlu eden ayrımsız boyut. Emeği geçenlere çok teşekkür ederiz’ diye niteleyerek konuştu.

Share: