Solhan’da üniversiteli öğrenciler psikomotor hareket konkur parkuru kurdu

Bingöl’ün Solhan ilçesinde gönüllü darülfünun öğrencileri aracılığıyla psikomotor hareket yarışma parkuru kuruldu.

Öğrencilerin hazırladıkları proje kapsamında, İlçe Deneyimsizlik Merkezi Müdürlüğü bahçesindeki alana kurulan parkur törenle hizmete girdi.

Proje sorumlusu Solhan Sağlık Hizmetleri Iz Faziletkâr Okulu öğretim yardımcısı Vildan Burulday, yaptığı konuşmada, psikomotor gelişiminin çocuğun doğduğu andan itibaren başlayan ve hayat boyu bitmeme eden mehabetli ayrımsız süreç olduğunu söyledi.

Özellikle ekol öncesi dönemde iri ölçüde tamamlanan motor becerilerin, bireyin kognitif ve bedenî gelişiminde majör şan oynamakla bu arada mutlak hareket edebilmesini ve özgüven geliştirmesini sağladığını vurgulayan Burulday, şunları kaydetti:

“Bu düşünceden yola çıkarak, Solhan ilçesindeki torunlar amacıyla özellikle nazik adale becerilerini geliştirebilecekleri bire bir parkur hazırlamayı düşündük. Bu çalışmayla bu arada çocukların parçalanmamış gelişim alanlarını tavlandırmak üzere alternatif bir alan oluşturmaya çalıştık ve öğrencilerimizin okkalı gayretleriyle bu adamakıllı eseri oluşturduk. Bu düşüncemizi uygulamaya geçtiğimiz andan itibaren bizleri destekleyen yöneticilerimize ve tamlık öğrencilerime zevalsiz teşekkürlerimi sunuyorum.”

Programa, İlçe Deneyimsizlik Merkezi Müdürü Zülfü Faal ve öğrenciler katıldı.

Share: