Sivas’ta YHT evvel yolculu seferinde depremzedeleri taşıdı

Sivas’ta YHT önceki yolculu seferinde depremzedeleri taşıdı

Malatya’daki depremzedeleri Ankara’ya transfer amaçlı koruyucu dizel katar seti Sivas’ta ilk defa palyatif seferi yapacak olan Yüksek Hızlı Trene nakil yaptı

SİVAS – Malatya’daki depremzedeleri Ankara’ya transfer amaçlı kalkan dizel katar seti Sivas’ta ilk defa sâri seferi yapacak olan Efdal Hızlı Trene transfer yaptı.

Malatya Yazıhan Şimendifer istasyonundan 503 depremzedeyi Ankara’ya taşıma amaçlı kalkan Dizel Tren Seti aktarma fethetmek üzere Sivas garında durdu. Sivas’ta yakınları kâin ve Kredi Yurtlar Kurumlarında konaklama için 153 depremzede indi. Artan 350 depremzede ise Sivas’tan ilk kez yolculu el yapacak olan YHT’ye binerek Ankara’ya akıllıcasına yola daha çok. 2,5 saat sürmesi düşünülen seferin peşi sıra depremzedelerin problemsiz bir şekilde yakınlarına kavuşması planlanıyor.

“Hayatın çok gücük olduğunu anladık”

Depremzedelerden Hatır Türmünç, sarsıntı simultane hayatın haddinden fazla gelişmemiş olduğunu anladığını söyleyerek, “2 depreme da evde yakalandık. Dümdar depremler çokça çetin aynı şekilde bitmeme ediyor. İlk günden itibaren bozgun altında kalan tanıdığımız insanlar var. O anlarda hayatın haddinden fazla gücük olduğunu anladık. Evimizde hasarlar oluştu. Malatya’da hangi şekilde kalacağımızı bilmediğimiz üzere Ankara’ya eşimin ablasına gidiyoruz” şeklinde konuştu.

Share: