Sivas’ta iki çocuğun depremzedelere odun bağışı yürekleri ısıttı

Sivas’ın Akıncılar ilçesinde akraba iki bala, “asrın felaketi” adına nitelenen depremlerde engel gören vatandaşlar için başlatılan yakacak yardımına, evlerinden umum arabasıyla taşıdıkları odunla bindi oldu.

İlçede kaza ve uray organizasyonuyla Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıkıma nöbet açtığı iller amacıyla yakacak yardımı kampanyası düzenlendi. İlçe halkının desteğiyle sarsıntı bölgesine ulaşmak için iki kamyon odun toplandı.

İlçede zihayat akraba iki ailenin çocukları 11 yaşındaki Esad Kaime Pekgöz ile Abdul Samet Pekgöz bile evlerinden getirdikleri odunları halk arabasıyla kamyonların bulunduğu alana getirdi.

Esad Kaime Pekgöz, camideyken kampanya üzere duyuru yapıldığını belirterek, “Tezce Abdul Samet’e marifet verdim ve bu arada evlerimizden odun aldık. Çuvallara doldurduğumuz odunları umum arabasıyla yüklemenin yapılacağı kamyonların yanına getirdik. Biraz defa bu şekilde odun getirdik. Babam bu yaptığımızı duyunca gururlandı, o üstelik bize koruyucu oldu.” dedi.

Abdul Samet Pekgöz da “Esat bana söyleyince çarçabuk harekete geçtik. İlk planda benzeri çuval o hazırladı tıpkısı çuval ben hazırladım. Deminden tıpkı defa henüz yaptık.” diyerek konuştu.

Share: