Sivasspor-Gaziantep FK maçının arkası sıra

Spor Kaba But Süper Lig’birlikte 2022-2023 sezonun geçmiş maçında Gaziantep FK ile 1-1 berabere küsurat Sivasspor’bile teknik direktör Irade Çalımbay, “İlk nısıf istediğimiz kabil olmadı ama yeniden da pozisyonlarımız vardı. İkinci yarı içeride konuşup mübayenet yaptıktan sonradan haddinden fazla ongun başladık, çok evire çevire pozisyonlarda yakaladık, golümüzü üstelik bulduk” dedi.

Maçın arkası sıra düzenlenen basın toplantısında konuşan Çalımbay, kullanılmamış sezonun dobra olmasını diledi.

Ligin ilk maçı olduğu üzere takımın birbirini tanımadığını ve istedikleri şekilde oyun kuramadıklarını belirten Çalımbay, “Onun amacıyla berabere biten ayrımsız karşılaşma oldu. İlk nısıf istediğimiz kabil olmadı ama esasen bile pozisyonlarımız vardı. İkinci nısıf içeride konuşup fark yaptıktan sonra haddinden fazla bereketli başladık, çokça fena hâlde pozisyonlarda yakaladık, golümüzü bile bulduk.” diyerek konuştu.

Çalımbay, elan sonra oyundan kopmadan mücadeleye bitmeme ettiklerini tabir etti.

Oynadıkları oyunun konusunda çıkmaları gerektiğini vurgulayan Çalımbay, şunları kaydetti:

“Eksikliklerimizi gidermemiz gerekiyor. Avrupa’de böyle oynadığımız devir bizim amacıyla haddinden fazla tahakküm evet. Bunların çok konusunda çıkmamız gerekiyor, bunun üstelik farkındayız. Bağımlı ki az arkadaşlarımız dahi var, karşılaşma eksiği, alıştırma eksiği olanlar var. Sıkıntılı James’in biran evvel karşılaşma temposunu kazanması geçişsiz. Onun üzere bütün takımlar 3-4 haftadan sonra kendini mahsus ölçü ve çok ferah duruma varidat.”

“Benim istediğim takkadak üç aktör kaldı”

Nakil çalışmalarının sorulması üzerine ise Çalımbay, şöyle bitmeme etti:

“Üç senedir Avrupa’ya gidiyoruz ve sabık sezon eksiklikten ortalık elendik. Bu yıl Avrupa’dan yürümek istemiyorum, hele birlikte play-off maçımız da Malmö takımı balaban belki gelecek. Bizim dahi tanıdığımız tıpkısı bando ve burada bile takım maçları oynayacağız. Demincek bizim Adana Demirspor ile maçımız, ardı sıra yürek ve ardı sıra Alanyaspor ile maçımız var. Bilahare Avrupa maçı ve peşi sıra Beşiktaş maçımız olacak. Play-off oynadığımız mızıka kuvvetli takımlar bunların hepsi. Şayet biz ongun benzeri mızıka kuramazsak ve eksikliklerimizi gideremezsek kalın yaşarız. İki tarafı dahi götürme açısından külfet yaşarız.”

Çalımbay, transfer üstüne yönetimin mücahede yürüttüğünü dile getirerek, “Benim istediğim vakit kaybetmeden üç aktör kaldı. Bir angıç oyuncusu, tıpkısı forvet arkası ve bir tane bile 8 dalga. Bizim biricik istediğimiz bu. Bizden 9 aktör gitti, şuana büyüklüğünde 4 aktör aldık. Bizim eksiklerin yerini tamamlasak yeter.” dedi.

Kanat oyuncusu olmadığı amacıyla kalın yaşadıklarını söyleyen Çalımbay, istedikleri oyuncuların takıma katılmasıyla alternatifli ayrımsız kadrolarının olacağını ve ligde fevk sıraları hedeflediklerini belirtti.Share: