sıkça kazaların yaşandığı refüje tel örgü çekildi

sık sık kazaların yaşandığı refüje lif belik çekildi

Yayalar daha çok dip geçidi kullanacak

Muhtar peş geçide asansör yahut yürüyen basak yapılması üzere çağrıda bulundu

ANTALYA – Antalya’nın Manavgat ilçesinde sık sık kazaların yaşandığı, caddede peş geçidin bulunduğu refüje Manavgat Belediyesi vasıtasıyla tel örgü çekildi. Tel belik için belediyeye teşekkürname eden Kavaklı Mahalle Muhtarı Mehmet Coşluoğlu, yaşlılar ve çocuk arabalı vapur şahıslar üzere arka geçide asansör istedi.

Manavgat’ta yakınında Basit Hasan İlköğretim Okulu ve Hacı Odalık Mehmet Esmer Ortaokulu’nun yanı sıra Hasan Fehmi Boztepe Camii bulunması dolayısıyla sıkça kazaların yaşandığı Hasan Fehmi Boztepe Caddesi’ndeki dip geçidin altındaki refüje Manavgat Belediyesi marifetiyle lif örgü çekildi. Lif örgünün çekilmesiyle okuldan sâdır füru ve özge vatandaşlar, bundan hakeza art geçidi dercetmek zorunda kalacak.

“Giden merdiven veya asansör yapılmalı”

Caddede çokları beniâdem haddinden fazla sayıda kazanın yaşandığına özen çeken Kavaklı Muhtar Mehmet Coşluoğlu, “Yıllardır buraya lif belik çekilmesi üzere başvurmadığımız yer kalmadı. Nihayet Manavgat Belediyemiz sesimize kulak verdi ve refüje yayaların geçmemesi için tel belik çekti. Tel örgünün çekilmesiyle yayalar dip geçidi bürümek zorunda kalacak. Ne var ki bu genişlik gâh sorunları da beraberinde getirdi. Camiye gidecek yaşlılarımız ve bebek arabası kullanan kadınlarımız, engellilerimiz bu dal geçide çıkamayacakları üzere yumruk durumda kalıyor. Yetkililerden benzeri dakika ilk kayırıcı geçide ya yürüyen basak evet üstelik asansör yapmalarını istiyoruz” dedi.Share: