Seyit Torun: “Değişmesi Müstelzim Bu İktidar, Değişmesi Gereken Recep Tayyip Erdoğan”

CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Seyit Torun, Adıyaman’da; “Akıbet 4 yılda üç Hazne ve Maliye Bakanı, dört Gestalt Bankası Başkanı, beş TÜİK Başkanı değişti ama sorunlarımız çözülmedi, sorunlarımız değişmedi. Değişmesi gereken bu kuvvet, değişmesi gereken Recep Tayyip Erdoğan” dedi. Torun, 2022 KPSS sorularının sızdırıldığı iddialarına ait; “ÖSYM başkanını görevden aldılar af dilediler. Biz sizin FETÖ taktiğiyle cereyan ettiğinizi elhak biliyoruz. Bunu ilk defa yapmıyorsunuz zaten. Siz şikayet makamı değil icra makamısınız” diye konuştu.

CHP Genel Komutan Yardımcısı Seyit Torun başkanlığında; Adana Mebus Burhanettin Keder, Bilecik Mebus Yaşar Tüzün ve Antalya Milletvekili Cavit Arı’dan oluşan Domestik Yönetimler Heyeti, Adıyaman’dahi ziyaretlerde bulundu. Torun, CHP Adıyaman İl Başkanlığı’nda planlı basın toplantısında, gündeme ait şu değerlendirmelerde bulundu:

“Adıyaman’ımız tarihiyle, kültürüyle, tarımıyla haddinden fazla seçkin bire bir ilimiz. Medeniyetlerin kurulduğu ve geçmişinde bir nice medeniyetin aile sahipliği yaptığı tıpkı ilimizi. Maatteessüf yıllardık nüfuz gelişigüzel kalem sözü verip buradan genişlik işlek desteği almasına karşın Adıyamanlı hemşehrilerimizin sorunlarını çözmekte tam olamamıştır.

Bugün Adıyaman deyince aklımıza soluk tütünü dirimsel, o nitelikli tütünü dirimsel, dünyaca adlı tütünü sağlık. 750 bin insanın dirimsel elde ettiği, konuşu namına geçimini sağladığı tıpkı im amma maalesef yaman üreticisi beğenilmeyen.  Çıkardıkları tıpkısı yasayla birlikte 3-6 kamer arasında dam cezası getirilmesi üreticimize verilebilecek en balaban ceza. Bu insanlar üretiyor ve dünyayla yarışacak aynı im üretiyor ama siz maden tacirlerine ayn yumuyorsunuz, gözünüzü yaman üreticisine dikmişsiniz. Bunu almak olanaklı değil. Burada kazanan kim oluyor, balaban holdingler, Amerikalı şirketleri.

“KENDİ ÜRETİCİSİNE SAHİP ÇIKMAYAN BİR İKTİDAR MAATTEESSÜF HALKIN İKTİDARIN OLAMAZ, BITIM BELLİ LOBİLERİN İKTİDARI EVET”

Müstahsil sahipsiz. Yıllardır Adıyaman’ımızda sulama projeleri bitirilemedi. Suyun bitişiğinde, göletlerin bitişiğinde olan Adıyaman maatteessüf yıllardır su beklentisi süresince, tahminî 152 bin hektar tarım alanı tapulaştırma bekliyor. Çiftçilerimiz tarımsal sulamadan kaynaklı faaliyet borçlarından mağdur durumda. Siz üreticiyi, tarımı desteklemeyeceksiniz bile aktüel Ekincilik Bakanının söylediği kabilinden Venezüella’da mı tarım yapacaksınız? Kişi üreticisine sahip çıkmayan benzeri kuvvet maatteessüf halkın iktidarın gayrimümkün, binnetice mahsus lobilerin iktidarı olur.

Adıyaman’ımızda 2022 yatırım programında terbiye için 59 proje öngörülmüş 27’sininödenek namevcut. Sağlıkta 21 proje öngörülmüş 10’unun ödeneği bulunmayan. Tarımda 48 yatırım projesi görülüyor, 9 projenin ödeneği bulunmayan. Turizmde Nemrut Dağı restorasyonu üzere bibi proje başlanamadı. Meram bunu koy sen programa elbette olsa Adıyamanlılar de buna inanır, yapılacak ümidiyle bekler, Adıyamanlılar rastgele şeyin farkında. Bunların siyasal propaganda gayeli yapıldığı biliyor.

“BU RAKAMLAR SARAYIN AÇIKLADIĞI RAKAMLARDIR, HALKIN ENFLASYONU ONUN SUNMA BIR IKI İKİ”

Evvel şişkinlik rakamları açıklandı. Devletin istatistik kurumu TÜİK, Sayın Genel Başkanımız önüne gidip bilgi almak istedi, cevaz vermediler. Esasen amacı şuydu; TÜİK’e dikkat kullanmak zira TÜİK vasilik altında. İktidar bugün ne rakamı açıklanmasını istiyorsa onu açıklıyor. TÜİK’in açıkladığı mahiye pahalılık yüzde 2,4; yıllık şişkinlik ise yüzde 79,5 ama ENAG’ın yaptığı mahiye pahalılık yüzdelik 5, yıllık şişkinlik ise 176. Bunu elhak sizde çarşıya pazara çıkınca görüyorsunuz. Bu rakamlar sarayın açıkladığı rakamlardır, halkın enflasyonu onun sunu beş alti iki, üç zalimce altın ihvan. Erdoğan her zaman olduğu kadar ülkedeki bilcümle sorunları dışarıya bağlıyor. ‘Bugün içre bulunduğumuz durumda diyor kim her yerde var para şişkinliği biz birlikte etkileniyoruz’ diyor.

“DEĞİŞMESİ GEREKEN BU İKTİDAR, DEĞİŞMESİ GEREKEN RECEP TAYYİP ERDOĞAN”

Dünyada akıbet tıpkısı yılda azık fiyatlarındaki artış ortalaması yüzde 23 bizde yüzde 95, deri fiyatlarındaki artma yüzdelik 13 bizde 190. Dünyada hububat ürünleri enflasyonu yüzde 28, bizde yüzde 118, şeker hastalığı fiyatlarındaki artış yüzdelik 9 bizde ise yüzdelik 153. Serencam 4 yılda üç Hazine ve Maliye Bakanı, dört Gestalt Bankası Başkanı, beş TÜİK Başkanı değişti amma sorunlarımız çözülmedi, sorunlarımız değişmedi. Değişmesi gereken bu kudret, değişmesi müstelzim Recep Tayyip Erdoğan.

“MİLLETİ EKONOMİST YAPTILAR”

Bunların gelecekler ilgilendiren hiçbir kaygısı namevcut zira vatandaşlarının derdinde değiller. Özlük geleceklerini istirdat çabası içerisindeler. Temas güzeşte periyot ekonominin getirdiği yük artıyor, her birimiz maalesef geçinmekte bastırık çekiyoruz. Çıktı yoksulluğu geçtiği vatandaş açlıkla boğuşuyor, karnını doyurmakla boğuşuyor. Evine savmak getirmekle boğuşuyor. Cebinde parası olmayınca birlikte kredi kartlarına yükleniyor. Milleti iktisatçı yaptılar. Borçlarını ödeyebilmek için herhangi bir türlü çareyi bulmaya çalışıyor.

2021 yılının ilk 6 ayıda güven merhametsizce namus borcu takibine sakıt can sayısı 408 destek. 2022’nin ilk 6 ayında bu benzer 748 bin can oldu. Toplamda cesaret kartı vecibe takibinde olan birey sayısı 4,1 milyon güç oldu.

“NE YAPSAK GENIŞLIK ETSEK DAHI BELEDİYELERİ HALKIN GÖZÜNDE DÜŞÜRSEK DİYORLAR”

YANLIŞSIZ Parti Umumi Başbuğ Yardımcısı sayın Özhaseki, belediyelerimize laf atmış. Bunlar bibi 31 Mart’tı sindiremediler içine. O günden bugüne belediyelerimize temas kalem baskıyı, engellemeleri yapmalarına karşın belediyelerimizin sorunları çözmesi tıkır tıkır çalışması, vatandaşlarımıza bakım etmesi bunları öyle erinçsiz etmiş kim…Hangi yapsak ne etsek dahi belediyeleri halkın gözünde düşürsek diyorlar. Düşüremezsiniz, vatandaşımız seçkin şeyin farkında.

“ÖSYM BAŞKANINI GÖREVDEN ALDILAR AF DİLEDİLER. BİZ SİZİN FETÖ TAKTİĞİYLE CEREYAN ETTİĞİNİZİ FILHAKIKA BİLİYORUZ”

KPSS soruları…ÖSYM başkanını görevden aldılar af dilediler. Biz sizin FETÖ taktiğiyle akım ettiğinizi elhak biliyoruz. Bunu ilk defa yapmıyorsunuz zaten. Siz şikayet makamı değil icra makamısınız. Balık yeniden kokar. KPSS’ye girip de faziletli puan kayran kardeşlerimizin dahi hakkının elbet yendiğini biliyoruz. O insanların hakkını sözlüde yediğinizi biliyoruz. Bu haksızlığınızı evvel seçimde akıbet vereceğiz.

“GİDİYORLAR, GİDECEKLER VE HALKIN İKTİDARI GELECEK”

Seçimlere 1 yıldan daha beş alti beş on kaldı. Bilcümle bu arada sahadayız. Sayın Umumi Başkanımız, Anadolu’yu, Trakya’yı yavaş yavaş geziyor. Bizler verdiğimiz sözü tutarız. Halkımız biçarelik içerisinde hal bekliyor. Bu çözümleri birlikte tığ oluşturacağız; bu ülkenin sorunlarını çözecek sermaye birikimi de var, insan kaynağı dahi var. Bu iktidarın imdi bu ülkeye faydası kalmamıştır, gidiyorlar, gidecekler ve halkın iktidarı ati.”Share: