“Seyahatsever” gençler Balıkesir’de

Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı’nın Türkiye’nin tarihi ve kültürel mekanlarını gezmeleri, tanımaları için hayata geçirdiği Seyahatsever Projesi kapsamında Balıkesir’e gelen gençler Gençlik Spor Bakanlığı yurtlarında mihman yerine konaklamaya başladı.

Gençlerin, yaz aylarını etken tıpkısı şekilde akım halinde geçirmeleri için hayata geçirilen proje ile 15 Temmuz – 1 Ilkgüz tarihleri beyninde Balıkesir’in türlü yerlerini gitmek isteyen çoluk çocuk, Balıkesir Yurdu, Ayvalık Yurdu, Burhaniye Muhyiddin-i Rumi Yurdu ve Bandırma Fatma Temel Yurtlarında kalabilecek.

Seyahatsever uygulamasında yaş aralığının 18-25’ten 18-30’a yükseltildiğini tamlayan Balıkesir Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, “Balıkesir Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde kâin yurtlarımıza projenin başladığı günden bu yana çok sayıda gencimiz ayırtma yaptırdı. Gençlerin en haddinden fazla yeğleme ettiği meydan ise Ayvalık oldu. Çok fonksiyonlu olan yurtlarımız Seyahatsever projemizle, gençlerimiz üzere otel konforunda bire bir konaklama adresi oldu. Gençlerimizin cümle imkanlarımızla herhangi bir antlaşma hizmetindeyiz. Balıkesir’i müracaat etmek, kısaltmak, temin etmek, tatil yarmak isteyen mecmu gençlerimizi bekliyoruz.” dedi.

Share: