Sevgili Ocakları Umumi Başkanı Yıldırım’dan Başkan Pekmezci’ye ülfet

Dava Ocakları Umumi Başkanı Ahmet Yiğit Sebep, Bayburt Şehremini Hükmü Pekmezci’yi makamında müzakere etti.

Uray Başkan Yardımcısı Ülker Türkmenli ve Belediye divan üyeleriyle birlikte Sav Ocakları Genel Başkanı Yıldırım ve beraberindeki heyeti karşılayan Komutan Pekmezci, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Genel Başbuğ Yıldırım ve beraberindekilere Bayburt ile ilişkin bilgiler veren Başkan Pekmezci, Türk Dünyası’nın kuma atası Ata Korkut’un mezarının Bayburt’ta olduğunu, Ağababa Korkut namına uluslararası boyutta 1995 yılından bu yana kültür ve konferans şölenlerinin dizgi edildiğini söyledi.

Bayburt’un Türk Dünyası’nda koca aynı yeri olduğunu kaydeden Başkan Pekmezci, “Bayburt, gün ve ekin şehridir. Şehrimizde yaşanmış tıpkısı tarihi ve Ağababa Korkut’u gelecek kuşaklara aktarma adına tıpkı gayretin içerisindeyiz. Dede Korkut ve hikayelerinde sabık As Böyrek’in kabri Bayburt’ta. Türk Dünyası’nın kuma atası Ata Korkut hesabına uluslararası boyutta düzenlediğimiz firez ve hanek şölenleri vesilesiyle Türk Dünyası’nı şehrimizde buluşturmaya mücahede ediyoruz” dedi.

Ülkü Ocakları Umumi Başkanı Ahmet Yiğit Sebep ise Bayburt’ta olmaktan şişman bahtiyarlık duyduğunu dile getirerek misafirperverliğinden ötürü Başkan Pekmezci’ye teşekkürname etti.

Geçtiğimiz günlerde Bayburt Belediyesi yoluyla tevhit edilen Bayburt Dede Korkut 26. Arsıulusal Firez ve Sanat Şölenlerine Başbuğ Pekmezci marifetiyle nida edildiğini, programının yoğunluğundan kıran katılamadığını bildiren Umumi Başkan Yıldırım, Ağababa Korkut Şölenlerini engin izleme ettiğini ve kalbinin Bayburt’ta olduğunu söyledi.

Belediye Reisi Hükmü Pekmezci, Sevgili Ocakları Umumi Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’a musahabe anısına Dede Korkut Biblosu, Aydıntepe Ihtisas Halı ve çeşitli hediyeler verdi.

Ziyarette, Sorun Ocakları Umumi Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’a Aydıntepe Belediye Başkanı Haşim Şentürk, Milliyetsever Debi Partisi MYK Üyesi İdris Ziyalı, MHP Bayburt İl Başkanı Bekir Etçi, MHP Bayburt Form İlçe Başkanı Muharrem Baykal, Sav Ocakları Bayburt İl Başkanı Yunus Emre Ensesi Kalın, Amme-Sen Bayburt İl Temsilcisi Ahmet Canlı, Sav Ocakları Umumi Başkan Yardımcıları Bahir Güzelay ile Zekai Pınarbaşı, Dava Ocakları Trabzon İl Başkanı Ertuğrul Sancak, Erzurum İl Başkanı Abdulkadir Gökcan, Rize toprak Başkanı Sadık Kandemir, Kargaşa İl Başkanı Doğan Mert Duran, Giresun İl Başkanı Özcan Erkan, Gümüşhane İl Başkanı Serkan Yiğit ve Bayburt Sorun Ocakları Umumi Heyet Üyeleri haremlik etti. – BAYBURT

Share: