SESLENDİRME SANATÇISI SUNGUN BABACAN HAYATINI KAYBETTİ

SESLENDİRME sanatçısı Sungun Babacan 64 yaşında hayatını kaybetti. Babacan, Tom Cruise ve Tom Hanks’in yanında Batman, Süpermen gibi bir nice beyaz perde filminin ve reklamın seslendirmesini birlikte yapmıştı.

Sungun Babacan kimdir

Meslek yaşamına Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT)’nda dublaj yaparak başlamıştır. 1980’li yılların ortalarında TRT’üstelik Cumartesiden Cumartesiye ünlü programın sunuculuğunu yaptı. Bir Nice sinema filmi ve dizide ünlü oyuncuların seslendirmesini fail Sungun Babacan, teferruatlı yıllar çevirme ve dublaj yönetmenliği yapmıştır. İki iri kuruluşun kurumsal sesi olmasının yanı sıra halen göstergeç filmleri ve çoğunlukla reklam seslendirmesi yapmaktadır. Bire Bir zamanda Riot Games’in yayıncılığını ve yapımcılığını üstlendiği League of Legends ünlü oyunda Lucian isimli şampiyonu seslendirmiştir. Vaktiyle Evim Şahane’de aut curcunalı iken, demincek Güle Güle Oturun programında tıpkı şekilde devam etmektedir. Dublaj üstüne dersler vermektedir.

Başlıca Dublaj Çalışmaları: Christian Bale/ Batman Begins, Christopher Reeve/ Superman, Tom Hanks/ Forrest Gump, Tom Cruise/ Mission: Impossible ve John Travolta/ Pulp Fiction.

Share: