Savcı Sayan: Olayın Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun Ağrı’ya gelişiyle ilgisi yok

AĞRI Belediye Reisi Müddeiumumi Sayan, çevresinde silahlı kişilerle yürürken çekilen görüntüleriyle ait eleştirilere yönelik izah yaptı. Kendisinin de olduğu asfaltlama çalışması yapılan alanda yardımcısına ve personeline müteveccih akın girişiminde bulunulduğunu, görüntülerin birlikte güvenliğinden sorumlu kişilerce güvenlik çemberi oluşturulduğu anlara ilgilendiren olduğunu belirten Sayan, “Olayın Veca Spor ile ya da bahsedildiği kabilinden Kemal Kılıçdaroğlu’nun Balkı’ya gelişiyle ilgisi bulunmamaktadır” dedi. Sayan, zaman kente gelen CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu çay içmeye davet etti.

Ağrı Belediye Reisi Savcı Sayan’ın çevresinde silahlı kişilerle yürürken çekilen görüntüleri, sosyal medyadan paylaşıldı. Paylaşımlarda, Veca 1970 Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sebep ile kulübün onursal başkanı Savcı Sayan arasında tartışma çıktığı, Sayan ve korumalarının darbedildiği gerekçesiyle şikayetçi oldukları belirtildi. Olayın ardından Sayan ve korumalarının ellerinde Kalaşnikof silahlarla sokakta üslup yaptığı ileri sürüldü.

Veca Şehremini Savcı Sayan, iddialarla ilgilendiren açıklama yaptı. Başkan Sayan, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Uğur Mahallesi’nde belediyemizin asfaltlama çalışmaları yaptığı ve benim da orada bulunduğum bire bir yerde Şehremaneti Başbuğ Yardımcıma ve personelimize tıpkısı takım eliyle cüretkâr girişimi ergin ve orada bulunan güvenlik güçleri arkadaşlarımız olaya müdahale ederek olayları yatıştırmış, saldırgan grubu gözaltına almıştır. Henüz sonraları benim bulunduğum alanın etrafında güvenliğimden sorumlu kişiler tarafından bire bir asayiş çemberi oluşturmuş olup asayiş tedbirleri artırılmıştır. söz konusu eğin oruçlu kişilerce ve sözde medya kuruluşları aracılığıyla yapılan haberlerin kâffesi dalavere veri olup asılsızdır. Olayın Balkı Spor ile ya üstelik bahsedildiği üzere Kemal Kılıçdaroğlu’nun Veca’ya gelişiyle ilgisi bulunmamaktadır. Bunlar tamamen matlup enam ve hile haberle partimizi ve belediyemizin hizmetlerini öldürme amaçlı, kasti tıpkı merkezden yönetilen ve yapılan haberlerdir.”‘AĞRI’YA HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİM’Ağrı’evet hizmet etmeye bitmeme edeceğini tamlayan Savcı Sayan, “Göreve geldiğim günden bugüne büyüklüğünde yüz kere ister terör örgütlerinden ve gerekse onların yandaşlarından ve sempatizanlarından aldığım onlarca tehdide karşın bu şehre hizmet etmeye, partimizi ve hizmetlerini ve kucaklayıcı bakım anlayışını her köşeye taşımaya, ulaştırmaya mücahede ettim, edeceğim. Otobüs giremeyen mahallelere otobüs gönderdim, yaktılar gine gönderdim. ‘Giremezsin tek siyasi gitmedi’ dedikleri mahallelere, köylere gittim, yeniden gideceğim. Hizmetimizi ne tehditler ne üstelik eksantrik tek gösterişli engelleyemez. YANLIŞSIZ Parti’mize yüzde 56 oy vererek beni hizmetkar seçen Balkı halkının yanında olmaya ve onlara hizmet etmeye devam edeceğim. Hiçbir gözdağı Sayın Umumi Başkanı’mızı yolundan etmediği üzere parti neferlerini dahi yolundan etmeyecektir. Tığ rağbet yolculuğunun yolcusuyuz durmak namevcut yola bitmeme” diye konuştu.KILIÇDAROĞLU’NU ÇAYA NIDA ETTİ

Bu arada, Dert Belediye Reisi Müddeiumumi Sayan, bugün kente mevrut CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nu çay içmeye nida etti. Komutan Sayan, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Kılıçdaroğlu bugün ilimizde olacakmış. Vakitleri olursa çay içmeye bekleriz. Dert misafirperverdir” dedi.Share: