Samsun TSO 2023 yılı bütçesi düşünce birliği ile akseptans edildi

Samsun Tecim ve Endüstri Odası (TSO), Aralık Kocaoğlan Basit Meclis Toplantısında 2023 yılı bütçesini görüş birliği ile akseptans etti.

Samsun TSO Çatlak Kocaoğlan Süssüz Divan Toplantısında, 2023 yılı tahmini bütçesi oy birliği ile akseptans edildi. 2023 tahmini sağlık-masraf bütçesine desteklerinden kontekst divan üyelerine teşekkürname fail Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, yıpranmamış yılın herkese afiyet, dirlik, mutluluk ve artağanlık getirmesini istek etti.

2022 yılının son Sedir Toplantısı, TSO Meclis Başkanı Haluk Akyüz başkanlığında gerçekleştirdi. Sedir öncesi, KOSGEB Samsun İl Müdürü Nebahat Livaoğlu, KOSGEB KOBİ Hisse Senedi Bindi Programı (KOBİGEL) 2022 YILI Proje Teklif Çağrıları ile ilgili meclise banak yaptı. Arkası Sıra üstelik Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Anlaklı Murzioğlu’nun iki toplantı arasında yürüttükleri icraat için meclis üyelerini bilgilendirdi. Hem operasyon anlamında, hem da bütçe yönetimi anlamında bol benzeri yılı geride bıraktıklarını tamlayan Komutan Murzioğlu, “Sizlerle gelişigüzel alışılmadık bir döneme başladık. Odamız açısından oranla müspet aynı periyot olsa de camiamız mensupları açısından mukavim aynı sene olduğu hepimizin malumu. Toptan ekonomide yaşanan ve neredeyse son 50 yıldır görülmeyen gelişmeler dolayısıyla birçok ipham yaşıyoruz. Tığ içre bulunduğumuz konuşu koşulların zorluğunda ekonominin belkemiği çın sektörün paydaşları namına üretmeye, istihdam oluşturmaya devam ediyoruz. Ancak sürdürülebilirlik temin etmek namına bir bando düzenlemelerin yapılması gerektiğinin farkındayız” dedi.

“Taleplerimizi ilettik”

Geçtiğimiz günlerde umumi heyet, sedir riyaset divanı, TOBB delegeleri ve girişimciler kurulları başkanlarıyla gelişigüzel Ankara’da planlı programla ilgili de meclisi bilgilendiren Murzioğlu, “Bittabi eş paydada buluştuğumuz sorunlarımız var, amma velakin seçme sektörün kendine özgü sorunları üstelik var. Bizler elçiyiz. ve asli görevimiz üyelerimizin istihsal yapabilme gücünü esermek ve güçlendirmek. TOBB Başkanımızı ziyaretimiz esnasında hem sektörel anlamda heyetteki arkadaşlarımız hezel aldı, hem dahi genel mesail hakkında paylaşımda bulunduk. TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu orada de anlatım etti. Sizden gelen eksiksiz talepleri direk Odalar Birliğine iletiyoruz. Başkanımız bile ilgilendiren bakanlığa şahsen iletiyor. Henüz sonra ise Samsun Milletvekillerimizle tıpkı masa etrafında toplanarak, Samsun özelinde, umumi ekonomik anlamda yaşadığımız sorunları ve beklentilerimizi paylaştık. Dilerim, beklentilerimiz, taleplerimiz kabul görür” diye niteleyerek konuştu.

Henüz sonra üstelik, Samsun TSO’nun 2023 yılı sağlık-gider bütçesi görüşüldü. Konuyla ilgilendiren saraka düz Samsun TSO Yönetim Kurulu Muhasebeci Üyesi Gönüllü Eldemir, “2022 yılı bütçesini seçkin divan gündeminde de sizlerle paylaştığımız üzere içre bulunduğumuz şerait nispetinde gayet tasarruflu bire bir şekilde yönettiğimizi görüyoruz. Odamız 2023 yılı Bütçesini da ekonomik gelişmeler ile beklentiler çerçevesinde ve önümüzdeki sene yapılması planlanan faaliyetleri gözeterek hazırladık. İstişari ayrımsız yaklaşımla, Genel Sekreterlik ve Hile Kurulumuzla hazırladığımız bütçeye Hesapları İnceleme Komisyonumuzla sonuncu halini verdik. Bütçenin yönetilmesine, hazırlanmasına bindi veren arkadaşlarımıza ve duydukları büzük zımnında hesapları tetkik komisyonumuza bu vesileyle teşekkürname ediyorum. Samsun Tecim ve Sanayi Odası 2023 Yılı Tahmini Dirimsel ve Masraf Bütçesinin camiamıza körpe olması dileğiyle tarafınızdan da makul görülmesini temenni ediyorum. Hepinize sağlıklı, huzurlu ve bol ekonomik ayrımsız yıl diliyor, eskimemiş yılını kutluyorum” şeklinde konuştu.

Arkası Sıra ise, Samsun Tecim ve Uran Odası’nın 2023 yılı tahmini bütçesi düşünce birliği ile kabul edildi. Oylamanın ardından tekrar kürsüye mevrut Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, 2023 yılı tahmini sağlık-masraf bütçesine desteklerinden kontekst divan üyelerine teşekkürname etti. Kip şartlara karşın 2022 yılı bütçesini büyük ölçüde tutturduklarını belirten Murzioğlu, “Önümüzdeki yılın bütçe tasarısını ait personellerimiz, hile kurulumuz ve hesapları tetkik komisyonumuzla son haliyle birlikte sizlerle paylaştık. Emeği geçenlere teşekkürname ediyorum. Odamız, şehrimiz, ülkemiz ve dünya namına refahın, huzurun sürdüğü tıpkısı sene diliyorum. Sizlerle gelişigüzel Oda tarihine denek taşı olarak ekleyeceğimiz kalburüstü çalışmalarla mahmul aynı yıl diliyorum. Umarım kaygılarımızdan, tasalarımızdan uzaklaştığımız fazlalaşan benzeri yıl evet. Temennimiz 2023 yılının kendini güzellikleriyle, sevinçleriyle hatırlatan ve büyüyen tıpkısı Samsun, büyüyen tıpkı Türkiye’nin yılı olması” ifadelerini kullandı.

Diğer gündem maddelerinin dahi görüşülüp karara bağlanmasının ardından sedir toplantısı sona erdi. – SAMSUN

Share: