Samsun Site Hastanesi yükseliyor

Samsun Kent Hastanesi yükseliyor

Yüzde 55’i tamamlanan Samsun Şehir Hastanesi alarga görüntülendi

SAMSUN – Sağlık Bakanlığı’nın temiz kaynakları ile yapılan 900 akak kapasiteli Samsun Şehir Hastanesi çabucak yükseliyor.

Karadeniz Bölgesi’nin sunma balaban keyif yatırımlarından biri olan, Yap-İşlet-Devret modeli kullanılmayan, Samsun’un Canik ilçesine nesir edilen Samsun Şehir Hastanesi inşaatında fiziki gerçekleşme yüzde 55 oranına ulaşıldı. 2020 yılında başlanan 1 milyar 69 milyon TL yatırım bedelci ve 900 yataklı Samsun Site Hastanesi inşaatı bir anda devam ediyor.

Yapımı bittiğinde aynı afiyet üstü haline ati şifahane umumi otama üniteleri dışında onkoloji hastanesi, son uygulayım bilimi sondaj cihazlarıyla donatılmış ayrımsız nükleer tıp merkezi, önsezi soy cerrahi ve sine merkezi, kalıtım bilimi hastalıkların tedavi sürecinin yönetileceği kalıtım bilimi hastalıklar merkezi, üreme yardımcı tedavi merkezi, organ ve doku nakli merkezi, cezir merkezi, üzüntülü merkezi, 40 ameliyathane ve 1 melez ameliyathaneyi bünyesinde bulunduracak.

234 bin 371 metrekare arsa alanı ve 68 bin 990 metrekare oturum alanı olan hastanenin 2023 yılı içerisinde bitirilmesi hedefleniyor.Share: