Salıcı: CHP Önümüzdeki Çağ Erzurum’da Yer Birkaç Bir Milletvekili ile Parlamentoda Entrika Edilecek

CHP Umumi Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, “CHP önümüzdeki dönüş Erzurum’dahi arz birkaç benzeri mebus ile kumar edilecek parlamentoda” dedi. Salıcı, önümüzdeki seçimlerde CHP’nin doğuda beklenmeyen benzeri yokuş yapacağını kaydederek, “Seçimlerde CHP’nin düşük fikir aldığı, ara sıra yerlerde MHP’den sonraları dördüncü olduğu illerde, nüfuz partilerinin gömüldüğünü, CHP’nin öne çıktığını görecekler” diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun zaman Erzurum’üstelik yaptığı kol toplantısına tehlikeli ortaklık oldu. Konuşmanın sonuna doğru Kılıçdaroğlu bati alkış aldı. Esnaf gezisi sırasında yurttaşların sorunların çözümü için Kılıçdaroğlu’ndan yardım istemesi ilgi çekti. Erzurum’daki bu tabloyu ANKA Selen Ajansı’na değerlendiren CHP Umumi Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, şunları söyledi:

“Tığ size diyoruz ya Türkiye aynı değişimin eşiğinde. Anadolu’dan büyükşehirlere, metropollere akıllıcasına yayılan bir değiş var. Bu değişimin yeryüzü balaban örneklerinden tıpkı tanesi güzeşte hafta Dert’üstelik görüldü, bu hafta Erzurum’da görüldü. Daha önce Diyarbakır’de ve apayrı illerde görüldü. Toplumda bu değişime müteveccih takanak zamanla yükseliyor. CHP önümüzdeki dönemin iktidarı olarak dolay plana çıkıyor. Sayın Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde bu sürecin yürüyeceğinden, Türkiye’nin doz çıkacağından, normalleşeceğinden bütün tehlikesiz. Zımnında Erzurum bizim bağan fikir aldığımız illerden benzeri tanesi. Balkı benzeri şekilde. Diyarbakır aynı şekilde.

Tığ partimizin oyunu haddinden fazla yüksek olduğu illerde üstelik çalışmamızı sürdürüyoruz. Ama şu anda asıl itibariyle partimizin oyunun düşük olduğu yerlerde, vatandaşa ulaşmakla ait bir vakitler rehavet yaşadığımız yerlerde, aldığımız oydan geçmişte mutlu olmadığımız yerlerde vatandaşımız ile aynı araya geliyoruz. Mağaza gayet etkili. Esnaf ziyaretinde vatandaşımız yoğun bir sargı gösteriyor. CHP önümüzdeki bölüm Erzurum’birlikte genişlik bir iki bire bir mebus ile temaşa edilecek parlamentoda.”

“İKTİDARIN GÖMÜLDÜĞÜNÜ GÖRECEKLER”

Salıcı, CHP Doğu Masası’nın çalışmaları hakkında birlikte bilgi vererek, şunları kaydetti:

“Bu 24 ilin tamamında CHP oyunu yükseltiyor. Tığ önümüzdeki dolaşma batıdan vatandaşlarımızın baktıkları ahit sürpriz adına görecekleri, seçimlerde CHP’nin düşük oy aldığı, gâh yerlerde MHP’den sonra dördüncü olduğu illerde erk partilerinin gömüldüğünü, CHP’nin öne çıktığını, mebus çıkardığını, içtimai kabul gördüğünü, desteğin ete kemiğe büründüğünü ve bunun örgütlendiğini görecekler.”Share: