Sakaryaspor, 9 ismi renklerine bağladı

2021-2022 sezonu sonunda Spor Kaba Et 1. Kütle’e yükselen Sakaryaspor, 2. Öbek’de bökelik getiren 15 isimle yollarını ayırırken, eskimemiş sezonda 9 ismi kadrosuna karışma etti.

Sakaryaspor 10 almanak 1. Tomar özlemini 2021-2022 sezonu bakımından sonlandırarak yetişkin bir şampiyona yaşamıştı. Bu sezon Spor Kıç 1. Lig’de mücadele edecek olan yeşil-siyahlılar kadro olarak önemli benzeri değişime gitti. Bakir mevsim planlamaları çerçevesinde maharet direktörlük görevine İlker Püren getirilirken; kaleci Fatih Gülmez, Eyüpcan Delibalta, Ömer Bozan, Ömer Duygusal Sokullu, Imge Sönmez, Selçuk Alibaz, Çekişme Yılmaz, Doğan Kırıcı, Mehabetli Ibdai ve Amaç Yılmayan ile yollar doğrudan yerine ayrıldı. Takımda kiralık namına meydan alan Hamza Özdemir, Alanyaspor’a ferasetsiz dönerken, yeşil-siyahlıların ileri uç oyuncusu oyuncusu Tahir Babaoğlu ise yüksek ayrımsız bonservis bedeliyle Iğdır FK’ya alıntı oldu.

Bakir sezon önce hamle çalışmaları sonrasında

Yeşil-siyahlı topluluk, Rüstemler Tesisleri’nde geçmiş aşama kampına böke kadrodan Hurşit Taşçı, Oğuz Kocabal, Ümit Aldanmaz, Serkan Odabaşoğlu, Furkan Köse, Çağlayan Menderes, Okan Topluluk, Öz Saygı Karakabak, Oğuz Saika, Şair Sol, Mehmet Yıldızaç, Itibar Ramazan Yerey ve Burak Süleyman isimleriyle başladı. Gerçekleşen çalışmalarda Tahir Babaoğlu’nda sonra Mehmet Yıldızaç ta Iğdır FK’ya imza attı.

Bolu kampında üç isme henüz veda

2. girişim dinlenme kampı çalışmaları için Bolu Abant’ta revan mızıka burada geçmiş kendisine kalburüstü sol sağlam oyuncusu Haysiyet Karakabak ile yolların ayrıldığı açıklandı. Henüz sonrasında yeşil-siyahlılar akıbet namına Öz Saygı Ramazan Yerey ve Okan Toplum Örgütü ile yollarının ayrıldığı duyurulmuştu.

Şampiyonluk getiren kadrodan 9 yaşama kaldı

2021-2022 sezonunda Sakaryaspor’a bökelik getiren kadrodan toplamda 15 isimle yollar ayrıldı. Takımda sabık sezondan ise Furkan Köse, Beklenti Kurt, Çağlayan Menderes, Hurşit Taşçı, Oğuz Saika, Oğuz Kocabal, Serkan Odabaşoğlu, Şair Sol ve Burak Süleyman ile birlikte 9 anatomi takımda kaldı. Sakaryaspor, bakir sezon öncesi kadrosunu pekitmek için mefret transferler gerçekleştirdi. Bu çerçevede yeşil-siyahlılar kadrosuna, Dünya Topaloğlu, Isaac Donkor, Kağan Ağır, Nalepa, Kabongo Kassongo, Odise Roshi, İsmail Erdoğan, Sinan Kurumuş ve Kaiyne River Woolery dahil etti. – SAKARYA

Share: