Safranbolu’daki tempo terası ziyaretçi çekmeye bitmeme ediyor

UNESCO Acun Mirası Listesi’nde saha kayran Karabük’ün Safranbolu ilçesindeki Hıdırlık Seyir Terası, son 3 ayda 63 bin 263 turisti ağırladı.

Safranbolu Şehremini Elif Köse, gazetecilere, bakım ve onarımını gerçekleştirdikleri terasın işletmesini bile kendilerinin yaptığını belirtti.

Terasa ilginin rastgele sabık zaman arttığına meni eden Köse, şunları kaydetti:

“Balkon, UNESCO Acun Mirası Listesi’nde vadi düz ilçenin tarihi bölgesine tepeden bakıyor. Ayazlık, turizmin canlandığı serencam üç ayda 63 binin üzerinde ziyaretçi ağırladı. Mayıs ayında 19 bin 516, haziranda 15 bin 978 ve temmuzda ise 27 bin 769 kişiyi mihman ettik. Bizleri sunma çokça bahtiyar fail ise ziyaretçilerimizin buradan bahtiyar ayrılmaları oldu.” diyerek konuştu.

Safranbolu’nun bire bir turizm kenti olduğunun altını çizen Köse, etkisiz aynı vaziyette olan tempo tepesini belediye personeli ve zat imkanlarıyla yeniden turizme kazandırdıklarının altını çizdi.

Köse, terasın, domestik ve yabancı misafirlerin haddinden fazla çok yeğleme ettiği bire bir mekan haline gelmesinden büyük bahtiyarlık duyduğunu sözlerine ekledi.

Share: