Rusya’dan kaçtığı söylenen ünlü spiker Şanlıurfa’da ortaya bundan sonra

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırılarının önce günlerinde devlet kanalı ORT’de yapılan savaş karşıtı ihtarname nazik ses getirmişti. Kanalda yayımcı adına görev yapan Yat Limanı Ovsyannikova, selen bülteni sırasında elinde “Savaşa yararlı” yazılmış tıpkısı pankartla çalışkan yayına çıkmıştı. Ovsyannikova bu eylemi ile ilgilendiren bilge karşısına artık.

“ŞANLIURFA’YI GEZDİKTEN SONRALARI MOSKOVA’YA DÖNECEĞİM”

Protestoya tepkisiz kalan ünlü sunucu Yekaterina Andreyeva dahi eleştirilerden nasibini aldı. Önceki bölüm ise Andreyeva’nın Türkiye’ye kaçtığı iddiası ortaya atıldı. Ünlü anonsör sosyal iletişim araçları hesabından Türkiye’de olduğunu doğruladı. Ancak ünlü anonsör İstanbul ve ‘peygamberler şehri’ olarak nitelediği Şanlıurfa’yı gezdikten sonra Moskova’ya döneceğini duyurdu.

PROTESTOCU GAZETECİ BIRLIKTE KARI HAPSİNDE FİRAR ETTİ

Rus mehabet kanalındaki eylemi işleyen Marina Ovsyannikova de ortadan kayboldu. 44 yaşındaki Ovsyannikova’nın yaklaşık 2 aydır ev hapsinde tutulduğu Moskova’daki konutundan kızıyla alay malay kaçtığı ortaya daha çok. 10 yıl hapsi istenen ünlü gazeteci, genişlik haddinden fazla arananlar listesine girdi.

Share: