Rezerv Yığın başladı: İstanbulspor: 3 Trabzonspor: 2

Spor Toto Süper Öbek kulüplerinin katılımı ile ilk defa planlı, Türk futbolunun eskimemiş organizasyonu Çekince Kütle’de 2022-2023 sezonu İstanbulspor ile Trabzonspor beyninde oynanan küşat maçı ile başladı.

Türkiye Ayak Topu Federasyonu (TFF) aracılığıyla bu sezon uygulamaya konulan Çekince Loda, İstanbulspor – Trabzonspor maçıyla başladı. TFF Idare ve İcra Oturmuş Üyesi Müslüm Özmen, İstanbulspor Tesislerinde oynanan Çekince Tomar’in ilk maçından önceki planlı seremonide, Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve İstanbulspor Başkanı Ecmel Faik Sarıalioğlu ile iki takımın maharet direktörleri, kaptanları ve maçın hakemlerine çiçek takdim etti.

Fair-play çağrısında kâin Müslüm Özmen, geçmiş hafta yaşanan güzel görüntülerin mevsim boyunca sürmesi temennisinde bulundu ve parçalanmamış takımlara muvaffakiyet diledi. İki kulübün başkanı dahi karşılaşmayı tribünlerden takip etti. İstanbul ekibi sahadan 3-2’lik galibiyetle ayrıldı.

Spor Ayak Süper Yığın fikstürü ile paralel adına ve A Takım müsabakalarından bir devir sonraları oynanacak Ihtiraz Kütle’de 1. haftanın diğer karşılaşmaları, 7, 8 ve 9 Ağustos tarihlerinde yapılacak. – İSTANBUL

Share: