Rekortmenler bu şenlikte benzeri araya ati

Merkezefendi Belediyesi eliyle ilki düzenlenecek olan Yaz Spor Okulları Şenliği, 10 Ağustos Çarşamba günü saat 19.30’da Alpaslan Mahallesi’nde gerçekleştirilecek.

Merkezefendi Belediyesi’nin Yaz Spor Okulları öğrencilerine yönelik düzenlediği sportif aktivitelerin yapılacağı ve birbirinden adlı kişilerin vadi alacağı şenlik, Alpaslan Spor Tesisi’nde yapılacak. Kursiyerlerin doyasıya eğleneceği etkinlikte, Futbol ve Basketbol Freestyle Türkiye Şampiyonları, Break Dance Türkiye ve Avrupa Şampiyonları, Guınnes Dünya Rekortmenleri, Sancak Adamlar, göz bağı gösterisi, Saz Şairi Ozanca konseri, füru üzere baziçe grupları ve ödüllü yarışmalar olacak.

Yaz Spor Okulları Şenliği, Kabiliyet Sizsiniz’in finalistleri olan Idrak Çekinmezlik ve Erkan Yetim’in futbol gösterisi ile başlayacak. Ümit Uçur ve İzzettin Esmer’in basket gösterisi, Guinnes Rekorları kâin Emre Saraç ve Hüseyin Yalçın’ın simge adamlar gösterisi ve Hasan Özdemir’in hünerlerini göstereceği break dansı ile bitmeme edecek.

“İlçemizi sporun merkezi yapacağız”

Spora ve sporcuya teşviklerinin devam edeceğini tamlayan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Bu yıl tahminî 10 bin spor severin anahtar yaptırdığı yaz okullarında, ayak topu, basketbol, voleybol, alan topu, badminton, robotik kodlama, cimnastik, halk oyunları, satranç ve bellek oyunları, pilates, zumba, fitness ve güreş tevessül etmek üzere toplamda 13 branşta görmüş geçirmiş eğitmenler yoluyla ağırşak veriliyor. Çocuklarımızın yeteneklerini temin etmek yerine bu kursların koskocaman olduğunu düşünüyorum. Öğrencilerimiz namına bu yıl ilkini gerçekleştireceğimiz Yaz Spor Okulları Şenliği’ne birlik spor severleri nida ediyorum. Çocuklarımızın uyumlu çatlak geçireceği bu şenlikte siz zer Merkezefendili ve Denizlili vatandaşlarımızı dahi aramızda soldurmak istiyoruz. Merkezefendi’yi sporun merkezi haline haberdar etmek üzere çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. – DENİZLİ

Share: