Polis, yurttaş ve itfaiye aracı işbirliğiyle yangın evlere sıçramadan söndürüldü

Edirne’de çalılık alanda çıkan hararet evlere sıçramasına ramak kala, polis, yurttaş ve itfaiye aracı işbirliğiyle ayrıntılı uğraşlar sonucu serencam anda söndürüldü.

Edirne’nin Yeniimaret Mahallesi’nde bulunan Palavur Deresi’nin çevresinde mevcut çalılık ve otluklarda yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle gücük sürede büyüyen alevler, dere kenarında mevcut evlerin yakınına kadar ulaştı. Alevleri gören vatandaşların çığlıkları üzerine bölgede adeta seferberlik car edildi. Vatandaşlar imkanlar dahilinde alevleri sönümlemek amacıyla savaş etti. Bazı yurttaş alevlerin üstüne küreklerle yerey attı birtakım vatandaş bile, evlerinden kovalarla su taşıdı.

Dakikalar ilerledikçe rüzgarın etkisiyle ürkütücü boyuta ulaşan alevleri sönümlemek için olay hesabına mevrut polis güçleri ekipleri da arkalama etti. İlerleyen dakikalarda fenomen namına gelen itfaiye ekipleri yangını sönümlemek amacıyla dört koldan uğraş gerçekleştirdi. Alevlerin sıçradığı bire bir evin odunluğundaki cuşiş güdük sürede söndürüldü. Tafsilatlı uğraşlar sonucu kontrol altına alınan alevler, evlere sıçramasına ramak kaldığında söndürüldü.

Alevleri söndürmek için kürekle müdahale eden ve alevlerin üstüne yerey atan benzeri vatandaşın elinde yaralanmalar oldu. Alevlere müdahale ederken kaşlarının da yandığını söyleyen vatandaş, ocumak komple anlar yaşandığını ve alevleri söndürmek üzere eksiksiz mahalleli namına savaşım ettiklerini anlattı. Farklı vatandaşlar bile, rüzgarın etkisiyle alevlerin gücük sürede büyüdüğünü sönümlemek üzere canla başla savaş ettiklerini anlattı. – EDİRNE

Share: