Peş geçidi yolmak yerine esas yola atladılar: 2’si çetin 6 yaşama yaralandı

Diyarbakır’da reviş halinde olan tıpkı tır sürücüsü arka geçidi dercetmek namına temel yola atlayan yayalara vurmamak için direksiyonu kırmasına karşın 6 kişiye çarptı. Kazada 2’si korkulu, 6 güç yaralandı.

Olay, Diyarbakır Silvan karayolu üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgilere bakarak, 34 CEA 594 plakalı tır sürücüsü tempo halinde iken dal geçidin olmasına rağmen madun geçidi kullanan tıpkı yayayı ezmemek üzere direksiyonu kırdı. Direksiyon hakimiyetini kaybederek cebin şeride fırlayan tır, o sırada alın şeritten mevrut ve aynı hatayı yapan 5 kişiye çarptı. Tırın dorsesinin kaymasıyla kazaya faktör olan vatandaş de tırın altında kaldı. Kazada toplamda 2’si alçak 6 gönül yaralandı. Birey pazarını gören çevredekilerin malumat vermesiyle fenomen yerine çok sayıda ivedili sağlık, itfaiye ve asayiş güçleri gönderme edildi. Yaralılar olay durumunda yapılan önceki müdahalenin peşi sıra çevredeki hastanelere kaldırılarak tedavi altına alınırken, kazayla ilgili tetkik başlatıldı.

Öte yandan, mahrukat depo akarsu patlayan tırda olabilecek ayrımsız patlamaya cebin vatandaşlar ve düzenlilik güçleri el birliğiyle yola arazi ve akarsu dökerek yalaz almasını engelledi. Ince kuyruğun oluştuğu trafik ise tırın fenomen yerinden kaldırılmasıyla trafiğe açıldı. – DİYARBAKIRShare: