Pehlivan’dan Asarlık’a beşaret yağmuru

Menemen’in Asarlık Mahallesinde düzenlenen enformasyon ve yorum toplantısında müjdeler veren Menemen Şehremaneti Başbuğ Vekili Ziyalı Güreşçi, “Mahallemize 15 bin 200 metrekarelik tıpkısı alanda Toyluk Merkezi kuruyoruz. Ayrıca mahallemize meslek yüksekokulu tefhim etmek amacıyla Bakırçay Üniversitesi Rektörümüzden meze aldık. 2024’ün Mart ayına kadar birlikte iki anaokulu inşa edeceğiz” dedi.

Menemen Belediyesi, Asarlık Mahallesinde değerlendirme ve istişare toplantısı gerçekleştirdi. Asarlık Çok Gayeli Spor Salonunda düzenlenen toplantıya AK Fırka İzmir Saylav Temiz Nasır, DÜRÜST Fırka Menemen İlçe Başkanı Ahmet Can Çelik, Menemen Uray Başbuğ Vekili Işıklı Pehlivan, esbak dolaşma yer belediye reisi Alaattin Aksak, belediye komutan yardımcıları, muhtarlar, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Asarlık halkının dilek ve önerilerinin dinlendiği toplantıda, Menemen Uray Komutan Vekili Pehlivan, yaptığı lokma tatlısı ile Asarlıklara müjdeler verdi.

Menemen Belediyesi’nin Asarlık’a kazandıracağı Gençlik Merkezi’nin 3 boyutlu nüsha videosunu hemşerileri ile paylaşan Pehlivan, “15 bin 200 metrekare alanda nesir edeceğimiz tesisimizde; bilgisizlik merkezi, halı düz, zahir ve kapalı yüzme havuzu, trafik parkuru, aile müzakere merkezi ve kafeterya alanı bulunacak. Geçtiğimiz kamer deneyimsizlik merkezi üzere gerçekleştirdiğimiz ihale, başvuran firmaların gelişim bitirme belgelerinin eksikliği zımnında halel olmuştu. Çokça geçenlerde baştan ihalesini gerçekleştireceğiz. Halı sahamızın temelini attık ve mail zamanda hizmete açacağız. 2024’ün Mart ayına büyüklüğünde de bu dev eseri Menemenimize kazandırmayı hedefliyoruz. Şimdiden şiddetli güzel olsun” dedi.

Anaokulu ve çığır akademi müjdesi

Müjdelerine bitmeme fail Güreşçi, “Biliyorsunuz geçtiğimiz yıl Ulukent’te hizmete açtığımız anaokulumuz çokça rağbet gördü. Bu sene üstelik önce mezunlarını verdi. 2024’e kadar ilçe genelimizde 10 skor elan anaokulu açma hedefimiz var. Bunlardan iki tanesini Asarlık Mahallemize kazandıracağız. Eğitime yönelik tıpkı sava henüz yüklemek istiyorum. Bakırçay Üniversitesi Rektörümüz Mustafa Berktaş ile yaptığımız istişareler sonucunda Asarlık’a aynı çığır akademi kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

“parke taşı döşenmedik çıkmaz kalmayacak”

Göreve geldiği andan itibaren temas mahalleye siyasi görüşü ne olursa olsun, din, kurgu, ırk fark etmeksizin karşılık bakım vermeye çalıştıklarını tamlayan Pehlivan, “Vatandaşlarımızın memnuniyetini elan dahi çoğaltmak için, bilcümle imkanlarımızı seferber ediyoruz. Asarlık’ın bildirme balaban sorunlarından biri olan doğalgaz çalışmalarında toplamda 258 sokağımıza onay vermeyi başardık. Mahallemize şimdiye büyüklüğünde 11 bin 350 metrekare parke taşı döşemesi gerçekleştirdik. 2024’ün Mart ayına büyüklüğünde üstelik parke döşenmedik yegâne tıpkı yer bırakmayacağız. Yapılmazsa kadın benden adisyon sevgili. Asarlık Mahallemizin 1000’lik planlarını da sunu geç 3 meclise kadar gündeme alacağız. İnşallah meclisten da geçirip, İzmir Büyükşehir Belediyesine yollayacağız. Daha yaşanabilir Menemen için bilcümle birlikte çalışacağız” dedi.

Nasır: “Menemen düzlüğe daha çok”

Muhtarlar özellikle atılmak amacıyla vatandaşların rağbet ve taleplerini dinleyen YANLIŞSIZ Parti İzmir Saylav Necip Nasır ise “Menemen, nadir belediye başkanımız, ilçe başkanımız ve başbuğ yardımlarımız ile hayatiyetli ayrımsız vakfe sergiliyor. Daha evvel boşlama edilmiş Menemen, Işıklı Pehlivan ve ekibi vasıtasıyla düzlüğe çıkarıldı. Menemen’in kaybolan yıllarının telafisi amacıyla 24 saat etkin tıpkı kadro var. CHP zihniyetinin engellemelerine rağmen hem merkezi yönetim hem üstelik yerel yönetim olarak çalışıyoruz. Başkanımızın vermiş olduğu sözleri, sizler üzere ego üstelik takipçisi olacağım. DOĞRU Öğür belediyeciliği ile en bereketli hizmeti vereceğinden hiç şüphem yok. Çünkü bizler ülkü adamlarıyız. Sizlerin familya hekimliği, sağlık ocağı, İZBAN durağı, ekol, genel ağ taleplerinizi; öğün, ulaşım kabilinden şikayetlerinizi değerlendireceğiz. Gençlerin üzücü alışkanlıklarından kurtulması için Kaymakamlığımızın tıpkı projesi reşit. Çokça önemli ayrımsız laf. Tabi bu sekte ile topyekun savaşılması lazım. Büyükşehir’in gravite sahasında olan sorunlarınızı de eğer yapılmazsa Başkanımız üstlendiğini söyledi. Takipçisi olacağız ve gerekeni yapacağız” diye niteleyerek konuştu. – İZMİR

Share: