Pansiyon ve yurtların ekmeği çığır lisesindeki fırın atölyesinde üretilecek

Şırnak’ta Nazmiye Demirel Mesleki ve Teknik Rum Lisesi’nde açılan “fırın atölyesi”nde uygulamalı eğitim bilimi düzlük öğrenciler, pansiyonlu okullar başta kalkışmak için İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğüne sadık kâh kurumların paketlemek ihtiyacını karşılayacak.

Milli Terbiye Bakanlığınca 81 ildeki 100 çığır lisesine “fırın atölyesi” kazandırılmasına müteveccih protokol kapsamında, Şırnak Nazmiye Demirel Mesleksel ve Ustalık Anadolu Lisesi’nde atlatmak üretilecek.

Günlük 5 bin aldatmak istihsal kapasiteli atölyenin açılışını Vali Osman Bilgin ve İl Milli Eğitim Müdürü Mirza Hazır yaptı.

Atölyeyi gezerek yetkililerden yapılacak üretimle ait vukuf kayran Bilimci, bu üretim ile bir zamanda aleniyet eleman sorununun de ortadan kaldırılmasının hedeflendiğini belirtti.

Bilgin, atölyede önceki etapta 5 bin, sonrasında 10 bin savsaklamak üretimi yapılacağını anlatım ederek, buradan taşımalı terbiye gören öğrencilerin atlatmak ihtiyacının da karşılanacağını kaydetti.

Atölyenin bir zamanda belediye ile yapılacak bir protokolle umum savsaklamak ihtiyacını dahi karşılayacağını ve vatandaşların bu sayede akıllıca fiyata atlatmak satın alabileceğini dile getiren Âlim, üretimin 30’a mümasil kız öğrenciyle yapılacağını söyledi.

Bilimci, Öğrencilerin atölyede gelir bile elde edeceğini, taşımalı terbiye gören 22 bin öğrencinin ekmek ihtiyacının da bertaraf olacağını aktardı.

İl Milli Yetişek Müdürü Mirza Tetik de kentte iki savmak komutan noktası oluşturacaklarını belirtti.

Atölyede üretim yapacak 12. derslik öğrencisi Berfin Özcan, hem akranlarına, kardeşlerine aldatmak üretecek hem üstelik dirimsel elde edecek olmanın mutluluğunu yaşadığını kaydetti.

Share: