Pamukkaleli pehlivanlardan 8 madalya

Denizli’de, Pamukkale Belediyesporlu pehlivanlar hafta sonunda katıldıkları 2 ayrı güreşten mecmu 8 madalya çıkardı. Gökçe-beyazlı kulübün pehlivanları toplamda 2 altın, 2 gümüş ve 4 da bronz madalya kazandı.

Pamukkale Belediyesporlu pehlivanlar başarılarına devam ediyor. Er meydanlarında branş bağlayan pehlivanlar haftayı 8 madalya ile tamamladı. Kale’dahi planlı 26. Geleneksel Kaledavaz Biber Festivali Besili Pehlivan Güreşleri’nde Pamukkale Belediyesporlu pehlivanlar da savaşım etti. Süfli orta boyda er meydanına sâdır Yılmaz Nazır rakiplerini geride bırakarak altın madalya almaya hak kazanırken, başaltı boyunda Erhan Yılmaz ve fut boyunda Beytullah Soluk finalde yenilerek ikincilikte kaldı. Rabıta balaban boyda Hamza Şipal ve Minik 2 boyunda Hüseyin Umut Alver ise üçüncü olmayı başardılar.

Menteşe’den 3 madalya çıktı

Pamukkale Belediyesporlu pehlivanlar Muğla Reze Semirtilmiş Güreşçi Güreşleri’ne üstelik katıldı. Büyük mücadeleler böylece sargı süfli boyda saha alan Imge Erdoğan hayat dolu rakiplerini geride bırakarak Zer madalya kazandı. Basamak boyunda branş bağlayan Beytullah Zerrin ve başaltı boyunda asker meydanına sâdır Erhan Yılmayan ise üçüncü olmayı bildi. Sonunda Pamukkale Belediyesporlu pehlivanlar hafta sonunda katıldıkları 2 ayrı semiz pehlivan güreşlerinde 2’si altın, 2’si sim ve 4’ü tunç almak amacıyla hep 8 madalya kazandı. Mavera yandan Pamukkale Belediyesporlu pehlivanlar 12-14 Ağustos 2022 tarihleri ortada Balıkesir Karesi’nde düzenlenecek olan 62. Geleneksel Kurtdereli Pehlivan Güreşleri’nde kol bağlayacak. – DENİZLİ

Share: