Pamukkale yaz sıcaklarında de turistlerin gözdesi

Travertenleri ve harabelik yeriyle dünyaca adlı Denizli’deki “parafin behişt” Pamukkale, çekicilik sıcaklığının 40 santigrat dereceleri görmesine karşın yerli ve yabancı ziyaretçiler yoluyla tercih ediliyor.

Türkiye’nin gözde turizm destinasyonları ortada vadi düz Pamukkale, yaz sezonunda birlikte misafirlerini ağırlamaya bitmeme ediyor.

Kültürel ve doğal güzellikleriyle ün salan bölgeye dünyanın ciharıyek yoluyla gelen ziyaretçiler, buradaki güzellikleri görmenin tadını çıkartıyor.

Özellikle yunak havalara rağmen örenlik namına mevrut tatilciler, eşsiz manzarada doyasıya geziyor.

Akşama akilane güneşin batışını travertenlerden meşgul olmak isteyenler dahi bölgeye akış ediyor.

“Şeb müzeciliği bile başlarsa hedeflerimizi elan yukarıya çekeriz”

Denizli Turistik Otel ve İşletmeciler Derneği Başkanı Gazi Garaz Rahat, AA muhabirine, sabık yıl geçmiş 7 ayda 470 bin ziyaretçiyi ağırladıklarını ve bu sayının bu yıl 934 bine ulaştığını söyledi.

Misafirlerin genişlik haddinden fazla yaz sezonunda Pamukkale’yi gezdiğini belirten Bayındır, şöyle dedi:

“Orak Ayı, ağustos ve eylül aylarında Pamukkale çokça sıcak oluyor. 40 dereceleri gölgede görüyoruz. Buna karşın insanlar burayı görmeye geliyor???????. Gece buranın ambiyansı çok elan değişik oluyor. Antik şehirler aydınlatıldığı zaman ziyaretçi sayıları haddinden fazla artıyor. Tün müzeciliği birlikte başlarsa biz hedeflerimizi henüz yukarıya çekeriz. Hem ülke hem dahi şehir ekonomisine turizmciler olarak çok daha fazla katkıyı gerçekleştiririz.”

Abat, özelikle yaz aylarında örenlik durumunda bati taleple karşılaştıklarına dikkati çekerek, şu değerlendirmede bulundu:

???????”Misafirlerimiz geldiğinde da gözyaşı ortalamaları 60’ın üzerinde oluyor. Bu gözyaşı grubunu çokça sıcakta gezdirebilmek çok kabil olmuyor. Gece burası meydanda olduğunda hem misafirlerimiz devir gözüyle travertenleri hem üstelik Pamukkale’nin gece antik tiyatrosunu ve yerlerini görecek. Sonunda bire bir günde iki posta antre sağlamış olacaklar. Geç saatte gelenler Pamukkale’yi akşam görebilecekler, konaklama ahit sayıları birlikte artacaktır. Pamukkale örenlik yerindeki tün aydınlatması olduğu anda bizim hedeflediğimiz rakamlar banko ve mutlaka 2 katına çıkacaktır.”

Abat, 2020 yılında başlayan ancak firmalar beyninde yaşanan huzursuzluk zımnında duran tavzih projesi tamamlandığında Pamukkale’ye mevrut gezici sayısının koskocaman ölçüde artıracağını dahi sözlerine ekledi.Share: