Oyuncu Cömert Sergen hayatını kaybetti

Oyuncu ve dublaj sanatçısı Cömert Sergen, 91 yaşında hayatını kaybetti.

Sanatçının oğulları Burak Sergen ve Toprak Raf toplumsal medya hesaplarında yaptıkları paylaşımla, ünlü oyuncunun vefatını duyurdu.

Kendisi kadar tiyatrocu olan Burak Raf Instagram hesabında babasıyla olan fotoğrafının altına, “Canım babacım elveda…” notunu düşerken Arazi Raf ise babasının doğum tarihi olan 13-5-1931’i yazarak yanına ebediyet işareti ekledi.

Artist üzere 8 Ağustos’ta Ankara’da Basit Tiyatro’da bire bir tören yapılacak. Cenaze, öğle vakti namazını müteakip kılınacak namazın ardından Gölbaşı Mezarlığı’na defnedilecek.

Sergen’in ölüm haberinin peşi sıra, sanatçının sevenleri ve dostları üzüntülerini sosyal medyada kafa sağlığı mesajlarıyla paylaştı.

Selek Sergen

İstanbul’da 13 Mayıs 1931’de doğan Raf, ilkokula ikinci sınıftan başladı. Sanatçı, liseyi İstanbul Eş Lisesi’nde okudu.

Konservatuvar üzere 1949’da Ankara’ya her an, Ankara Izzet Konservatuvarı Temaşa Efdal bölümünü 1954’te birincilikle bitirdi.

Aynı sene Ululuk Tiyatrolarında artist yerine göreve başlayan artist, 1996’te yaş haddinden mütekait oldu.

Gençliğinde marangozluktan, çiçekçilik, kebapçılık, bar işletmeciliği, forma sanatı, zeki işletmeciliği ve boyacılığa kadar birçok hisse senedi yapan Sergen, tiyatroya 11 yaşında Sarıyer Tiyatrosu Bala Bölümünde başladı.

Cömert Sergen, kariyeri boyunca Şevket Tiyatrolarında oyunbazlık, yönetmenlik, idarecilik ve muallimlik yaptı.

Yüzün üzerinde beyaz perde filminde başrol oynayan sanatçı, 40’ı fazla oyun oyununda cafcaf aldı.

Burak, Yerey, Baran, Burçak ve Emine Sergen’in babası olan artist, Bodrum’da yaşıyor, kişi ismiyle kurduğu Kerim Raf ve Dostları Tiyatrosu’nu yönetiyordu.

Share: