Osmaneli Belediyesi’nin 2023 yılı bütçesi muhtemelen oldu

Bilecik Osmaneli Şehremaneti Meclisi’nde 2022 yılının serencam toplantısını yapılırken, 2023 bütçesi 132 milyon TL olarak belirlendi.

Osmaneli Belediye Meclisi boşluk ayı toplantısında 7 maddesi oluşan gündemi görüşülürken, kamu ruzname maddeleri karara bağlandı. Osmaneli Belediye Reisi Münür Mecnunca tamlık sedir üyelerine teşekkürname ederken 2023 yılı bütçesine ve ecir tarifelerine kararsız oy kullanan, ücret tarifelerinde 2,40 TL/titrem akarsu ücretine ve Lefke Kermen Salonunda 5 bin TL, Göksu- Sakarya salonlarında 4 bin TL cümle periyot ücretine açımlama sakıt İYİ Parti sedir üyelerine toplantıda gösterdikleri ahenk ve bütçeye destekleri üzere teşekkürname etti.

Komutan Mecnunca 132 milyon TL kendisine belirledikleri 2023 yılı bütçesinin Osmaneli üzere iyi olmasını dileyerek, “2023 yılı bütçesinde meydan düzlük yatırımlarla eskimemiş belediye binası, kavim bahçesi, restorasyonlar, çıkmaz sağlıklaştırmaları, gündüz enerji santrali, otel akak kapasitesinin 300 kişiden 500 kişiye çıkarılması, öğretmenler evi ve parkı, sadık yüzme havuzu, yöresel istihsal yetenek artışı, spor tesisleri, efsanevi hastanesi kapasite artışı, dershane, çocuk kulübü, seraya ilave, ten işleme tesisi, soğuk çekicilik deposu, TOKİ, yeni sanayi alanları vb Osmaneli’nde dirim kalitesini çok daha arka seviyelere çekecektir” dedi.

” Türkiye’da belediyeciliğin önde mevrut ismi Osmaneli Belediyesidir”

132 milyon TL’lik 2023 yılı bütçesiyle Osmaneli Belediyesini rastgele alanda büyütüp yıpranmamış yatırımlarla müteharrik sayısını arttıracağını belirten Başbuğ Delice, “Osmaneli Belediyesi olarak borçlanmadan, yüreklilik kullanmadan zat münezzeh kaynaklarımız ve ticari faaliyetlerimizle özel sektör mantığıyla benzer belediyecilik yapıyoruz. Tesislerimiz çalışanlarımızın şişman katkıları ile sağladıkları gelirlerle yatırım yaparak büyüyor. Seçme tesisimizi verimli kullanıyoruz. Belediyemizde 55 emanet, şirketimiz ve işyerlerinizde 157 kişi çalışıyor. Yaptığımız faaliyetlerden elde ettiğimiz gelirlerle hem envestisman yapıyoruz, hem üstelik etkin sayımızı arttırıyoruz. Personel giderlerimiz toplanmış gelirlerimizin yüzde 12’sini oluşturuyor. Bu belediye olarak verimliliğimizin ne büyüklüğünde yüksek olduğunu gösteriyor. Osmaneli Belediyesi mal yönünden, envestisman yönünden, istihdam yönünden parçalanmamış projeleri ile eş alınan belediyedir. Borçlanmadan salt kaynak yaratarak Türkiye’birlikte belediyeciliğin önde gelen ismi “Osmaneli Belediyesidir”. Böyle benzeri kentte işlek halkımız temas nev hizmetin bildirme iyisine layıktır ve onlar rastgele şeye ayar” ifadelerini kullandı. – BİLECİK

Share: