Orhan Sümer: “‘Sağlıkta Devrim Yaptık’ Diyerek Övünenler Adana Karşıyaka Oran Hastanesi’ni Unuttu”

CHP Adana Saylav Orhan Sümer, yenisinin yapılacağı gerekçesiyle 2013 yılında AKP iktidarı vasıtasıyla yıkılan Adana Karşıyaka Büyüklük Hastanesi’nin unutulduğunu belirterek, “Umum 10 yıldır Adanalı hemşerilerimiz hastanenin yapılmasını bekliyor. Yıpranmamış sayrılarevi binası diyerek yaptıkları reklam elden levha dikmekten öteye gidemedi. ‘Sağlıkta inhina yaptık’ diye niteleyerek övünenler Adana Karşıyaka Ihtişam Hastanesi’ni unuttu.” dedi.

CHP Adana Mebus ve KİT Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, AKP’nin Adana Karşıyaka Büyüklük Hastanesi’ni yıktığını, 10 yıldır birlikte hastaneye yegâne bir çivi çakılmadığını belirtti. Sümer, konuyla ait şu açıklamayı yaptı:

“10 SENEDE BIR TANE BİR ÇİVİ DAHİ ÇAKILMADI”

“1896 yılında kurulan, 2013 yılına büyüklüğünde aralıksız hizmet veren daha sonradan AKP iktidarı vasıtasıyla yenisini yapacağız gerekçesi ile yıkılan Yüreğir Karşıyaka Mehabet Hastanesi, Yüreğir ve Karataş ilçelerimizin rustik bölgeleriyle gelişigüzel 500 bin kişiye bakım veriyordu. 10 senede bir tane bir çivi birlikte çakılmadı. Parçalanmamış 10 yıldır Adanalı hemşerilerimiz hastanenin yapılmasını bekliyor.

“YENİ ŞIFAHANE BİNASI DİYE YAPTIKLARI REKLAM ÇABUCAK RESIM DİKMEKTEN ÖTEYE GİDEMEDİ”

Kayran harabeye dönmüş, moloz ve gübür yığınlarıyla dolup taşıyor. Yeni sayrılarevi binası diye yaptıkları reklam hemen levha dikmekten öteye gidemedi. ‘Sağlıkta bükülme yaptık’ diyerek övünenler Adana Karşıyaka Mehabet Hastanesi’ni unuttu. Bu düz saray iktidarının Adana’ya verdiği değeri gösteriyor.”Share: