Ordu’da Regaip Kandili nedeniyle manalı izlence

Ordu’nun Altınordu Belediyesi tarafından üç ayların başlangıcı ve Regaip Kandili zımnında izlence düzenlendi.

Altınordu Belediyesi laf ve firez etkinliklerine devam ederken, üç bayların başlangıcı ve Regaip Kandili dolayısıyla izlence düzenlendi. Atatürk Firez Merkezi’nde gerçekleşen programda Kurra Hafız İlhan Tok katılanlara benzersiz bire bir Kur’an-ı Verimli ziyafeti sunarken, Firez ve Turizm Bakanlığı Ankara Alışılmış Türk Musikisi Korosu eserleri seslendirdi.

Programda mütekellim Altınordu Şehremini Çok Merasim, “Manevi iklimlerin ruhumuzu sımsıkı saracağı zamanlara girdik. Üç aylarınızı ve Regaip Kandilinizi kutlama ediyorum. Böylesi geceler şehrimizde ve ülkemizde üste hep İslam aleminde birliğin ve dirliğin artması yönünde dua etsek yeridir. İnşallah rabbim uyarınca bu zamanları kazanç etmemizi nasip etsin” şeklinde konuştu.

Kütür ve sanatın sosyete üzere önemine ilgi çekici Başbuğ Tören, “Bizim medeniyetimiz gürültülü ve hezel medeniyetidir bire bir zamanda. Musikimiz üstelik bunun bildirme domuzuna ifadesidir. Belki üstelik musiki köklerimizi hatırlattığı amacıyla, tıpkı oluşu, insanın nesep anlamdaki doğuşunu dile getirdiği amacıyla ruhta, gönülde yoğun hisler oluşturur. Bu yüzden evrensel hissedişlerin pınarlarından biri dahi müziktir. Altınordu belediyesi olarak aha bütün üstelik buradan hareketle, hars ve sanata hizmet noktasında şişman önem veriyoruz. Çünkü sanatsız toplum bütün tıpkı yönüyle eksiktir. Dinlediğimizde, baktığımızda ayrımlı farklı hissedişler yaşasak dahi müzakere benzeri cemiyeti, bir şehri birlik harcıyla birbirine bağlar. Altınordu Belediyesi kendisine tığ, bu duyuşu ve hissedişi birlikte yaşayalım diye niteleyerek, müzakere birleştirir mantığıyla ekin ve musahabe hizmetlerimizi sizlerle buluşturmayı ayrımsız fariza biliyoruz” ifadelerine vadi verdi.

Program Komutan Fazla Tören ve protokol üyeleri yoluyla sanatçılara çiçek takdimi ve andaç fotoğrafı çekimi ile sonuç buldu. – CIVIL CIVIL

Share: