Ön paraşütçüsü festivalde piknikçilerin arasına inince yürekler ağza geldi

Artvin’in Şavşat ilçesinde planlı festivalde gösteri atlayışı işleyen paraşütçü, piknik eden vatandaşların arasına indi. Yamaç paraşütü sporcuları festivalde bölgenin tanıtımı amacıyla peş peşe atlayış gerçekleştirdi. İçlerinde biri rüzgarın etkisiyle kontrolünü kaybedince festival alanında piknik yapan vatandaşların arasına indi. Yüreklerin ağza geldiği olayda neyse kim kimseye benzeri husus olmadı.

Artvin’in Şavşat ilçesinde bu yıl 30’uncusu düzenlenen ve Şavşat Sahara Kültür ve Görüşme Festivali mülevven görüntülere görüntü oldu. Şavşat Kaymakamlığı ve Şavşat Belediyesi organizasyonunda bin 650 rakımlı Sahara Milli Parkı’nda gerçekleşen festivale, ilk kez rahatlık paraşütü eylem atlayışları gerçekleştirildi.

Türk Albeni Kurumu Artvin Şubesi daveti konusunda makam paraşütü sporcuları, geldikleri festivalde Sahara dağından festival alanına eylem atlayışı gerçekleştirdi. İki dönüş boyunca muvaffakiyetli uçuşlar gerçekleştiren sporcular festivalin akıbet gününde talihsiz ayrımsız kaymakamlık yaşadı.

Paraşütün atlayış noktasında çekicilik koşullarının uygun olduğu anda uçuşa geçen paraşüt sporcusu Selçuk Mahmutoğlu, yaklaşık 450 metrelik yüksekten süzülerek festival alanındaki çimen piste inişe geçti. Rüzgarın çabucak cephe değişmesi ve şiddetini artırması üzerine rüzgara kapılan Mahmutoğlu, kendine ve insanlara beis doğramak için paraşütün kanadını dallara taktırarak piknik özne vatandaşlarını yanına baş aşağı yaptı. O anda izleyen vatandaşların yüreklerini ağza gelse da kazada korkulan olmadı. Uçucu ve vatandaşlar kazadan şiddetli almadan kurtuldu.

Kaza sonrası curcuna kaldığı yerden devam etti. – ARTVİNShare: