Ön paraşütçüsü festivalde piknikçilerin arasına inince yürekler ağza geldi

Artvin’in Şavşat ilçesinde düzenlenen festivalde eylem atlayışı fail paraşütçü, piknik fail vatandaşların arasına indi. Sükûnet paraşütü sporcuları festivalde bölgenin tanıtımı üzere arka arkaya atlayış gerçekleştirdi. İçlerinde biri rüzgarın etkisiyle kontrolünü kaybedince curcuna alanında piknik fail vatandaşların arasına indi. Yüreklerin ağza geldiği olayda neyse ki kimseye tıpkı madde olmadı.

Artvin’in Şavşat ilçesinde bu sene 30’uncusu düzenlenen ve Şavşat Sahara Firez ve Görüşme Festivali mülevven görüntülere fon oldu. Şavşat Kaymakamlığı ve Şavşat Belediyesi organizasyonunda bin 650 rakımlı Sahara Milli Parkı’nda gerçekleşen festivale, ilk kez ön paraşütü eylem atlayışları gerçekleştirildi.

Türk Hava Kurumu Artvin Şubesi daveti üzerine dirlik paraşütü sporcuları, geldikleri festivalde Sahara dağından curcuna alanına gösteri atlayışı gerçekleştirdi. İki çevrim boyunca liyakatli uçuşlar gerçekleştiren sporcular festivalin son gününde mutsuz bire bir kaymakamlık yaşadı.

Paraşütün atlayış noktasında albeni koşullarının akla yatkın olduğu anda uçuşa sabık paraşüt sporcusu Selçuk Mahmutoğlu, tahminî 450 metrelik yüksekten süzülerek festival alanındaki çimen piste inişe geçti. Rüzgarın bir anda yön değişmesi ve şiddetini artırması üzerine rüzgara kapılan Mahmutoğlu, kendine ve insanlara kötülük kötülemek için paraşütün kanadını dallara taktırarak piknik fail vatandaşlarını yanına baş aşağı yaptı. O anda izleyen vatandaşların yüreklerini ağza gelse bile kazada korkulan olmadı. Uçman ve vatandaşlar kazadan incitici almadan kurtuldu.

Kaza sonrası festival kaldığı yerden devam etti. – ARTVİN

Share: