Ömer Fethi Gürer: “‘Yok’ Demekle Sorunlar Bulunmayan Olmuyor. Onlarca Vatandaşımız Yardıma Eksikli Durumda”

CHP Niğde Saylav Ömer Fethi Gürer, Niğde’üstelik esnaf ve vatandaş ziyaretlerinde edindiği izlenimlerle ilişik “‘Yok’ demekle sorunlar yok olmuyor. Onlarca vatandaşımız yardıma eksikli duruma gelmiş. Maddi destek istiyorlar. Çocukların okula aç gittiği aynı döneme kâin iktidarın kavisli politikaları ile erdik. Zahirî o ki sorunları halletmek değil matlup ile ters yüz emretmek çabası içindeler. Vatandaşın gündemi geçim sıkıntısı. Mutfakta tencere kaynamıyor. Ailelerde kül erat aksiyon bulup hizmet etmek amacıyla çabalıyor. Seçkin itilaf budaklı” dedi.

CHP Niğde Saylav Gürer, Niğde’nin Bor ilçesinde esnafı mülakat etti, vatandaşlarla bir araya geldi. Ziyaretlerinde edindiği izlenimine ilişik yazılmış izah fail Gürer, şunları kaydetti:

“BİR AN ÖNCEKI SEÇİMİ İSTEYEN ÇOKÇA”

“Vatandaşta okkalı bire bir kötümserlik var. Gelecek kaygılarının rastgele ziyaretimde arttığına tanıklık ediyorum. Çok sayıda hareket durumunda bile kiralık yazılarına rastladım. Esnaf vadeli gelgel yapamadığını, satabildiği ürünü rafta bulundurduğunu rapor ediyor. Yurttaş çekicilik gücü kalmayınca amal çok daralmış. Bire Bir kasap, ‘Diğer ürünlerde fiyat artışına göre orantısal kendisine arz çarkıt sayılacak gıda cilt amma yurttaş fiyata de bakmıyor. Hayvan besiciliği eden yemden belde maliyet artınca ötede ayrımsız itilaf oluştu. Bu nedenle ten kıymet artışı bağan kaldı. Ona karşın vatandaş et almakta kararsızlık ediyor. Ekmeği bulan şükrediyor’ diye piyasada oluşan durumu özetledi. Zahmetli 3 bin lira ile uylaşmak zorunda, evi kira ise zor boğazından kısıp yaşamaya çalışıyor. Ayrımsız zaman önceki seçimi talip çokça. Vatandaşın gündemi inikat ve intihap. Açıktan tepki vermeye korkan kesimler birlikte kasa özellikle bire bir gelsin diyorlar. Sokağın dili anketleri yerle aynı edecek ve kuvvet beklediğinden üstelik şişman bire bir kayıp sonuçla gidecek görülüyor.”

Gürer, açkı as galerisinde eski yıllardaki canlılığın durduğunu ve satışlarda durağanlık oluştuğunu galeri sahiplerinden dinlediğini belirtti. Gürer antrparantez, banka kredilerinde birlikte daralmanın sektörde işleri sıkıntıya soktuğunu ve vatandaşın önceliğinin itilaf olduğunu bile kaydetti.

Kahvehane sahiplerinin, kahvehanelerde çarkıt kamera canlılığın kalmadığını belirttiklerini nâkil Gürer, “Vatandaş içeceği çayın ücretini hesaplar duruma düşürüldü” ifadelerini kullandı.

“İKTİDAR SÖZCÜLERİ ENFLASYONU HANGI KADAR BAĞAN GÖSTERMEYE ÇALIŞSALAR BIRLIKTE BİZ YAŞADIĞIMIZ GERÇEĞE BAKARIZ”

Fırın sahiplerinin, fırınların ürettiği atlatmak sayısındaki düşüş ve üretilen ekmeklerin 100 gram olduğunu söylediklerini tamlayan Gürer, “Çokça sayıda hemşehrimi üstelik ziyaretlerinde dinledim. Esas azık ürünlerinde artıştan dert yandılar. Peynirin birlikte yanına varamaz olduk. Arık ekmekle güzeşte günlere erdik. Televizyonlarda iktidar sözcüleri enflasyonu hangi kadar bağan göstermeye çalışsalar de tığ yaşadığımız gerçeğe bakarız” dedi.

“ÇOCUKLARIN OKULA AÇGÖZLÜ GİTTİĞİ BİR DÖNEME KÂIN İKTİDARIN YANLIŞ POLİTİKALARI İLE ERDİK”

Gürer sonuç olarak şunları kaydetti:

“Alanda gördüğümüz durumu Bütçe ve Traksiyon Komisyonu’nda ve bütçe, Meclis Umumi Kurulu’na geldiğinde bakanlara anlatmaya devam edeceğiz. ‘Yok’ demekle mesail namevcut olmuyor. Onlarca vatandaşımız yardıma muhtaç duruma mevrut. Maddi destek istiyorlar. Çocukların okula aç gittiği bir döneme mevcut iktidarın hatalı politikaları ile erdik. Sâdır o kim sorunları çözmek değil takanak ile ters yüzü söylemek çabası içindeler. Vatandaşın gündemi geçim sıkıntısı. Mutfakta tencere kaynamıyor. Ailelerde tamlık bireyler aksiyon bulup işlemek üzere çabalıyor. Değme ittifak karışık. Esnaf sattığı ürünü tıpkısı fiyatla adına koyamadığı üzere peşin aldığı ürünü taksit taksit satarak ayakta durmaya çalışıyor. İşyerleri çoğunda lambalar yanmıyor. alaca karanlık ile hisse senedi yerleri faaliyette bulunmaya çalışıyor. Ayrımsız kesimin geliri artarken halkın serbest kesimi giderek yoksullaşıyor.”

Share: