Ömer Fethi Gürer: “Isim ve Yaralamalı Kazaya Karışmamış Sürücülere Ustalık Affı Çıkarılmalı”

CHP Niğde Mebus Ömer Fethi Gürer, yeterlilik affı isteyen vatandaşlarla gelişigüzel TBMM’de matbuat açıklaması yaptı. Gürer, benibeşer evet de yaralamalı gidiş geliş kazalarına karışmamış olan sürücülere yönelik aynı defaya galiba sürücü belgesi affı çıkarılması üzere verdiği kanun teklifinin Sedir gündemine alınmasını istedi.

Karayolları Trafik Kanunu’na bakarak yanlışlık muazzez tıpkı fiilden periferi haklarında ukubet muteber sürücülerin ehliyetine arızi müddet halk konanların durumunun bile cesim sorunlardan biri olduğuna bel eden Gürer, şunları söyledi:

“Yaptıkları kalça ihlalleri zımnında 6 kamer, 2 sene, 5 sene, 10 yıl kabil süreler ile güdücü belgeleri geri alınıp cezalar uygulananların Karayolları Trafik Kanunu’na göre güdücü belgesine umum konulmaktadır. Ustalık affının tartışılmaya başladığından bu yana nahak yere biçimde sürücü belgesi affı talebinde bulunanlar; katiller, potansiyel suçlular gibi on paralık da adalet etmedikleri biçimde topluluk nezdinin bazen kesimlerinde değerlendiriliyor. Belkili kast veya şuurlu kısaltım ile âdemoğlu ya bile yaralamalı kazaya sebebiyet vermeyenlerin ve süreklilik yeryüzü fail konu bağımlılığı olanlar dış sürücü belgesi affı gerekseme durumundadır.

Sürücü belgesi eğreti adına elinden alınanlar toplumsal soylu erki ailevi esbap yaşamakta bu nedenle 1 milyon insan ülkemizde kıygınlık çekmektedir. Hatasından nadim reşit arkadaşlarımızın hesaplı krizin de yansımasıyla hele birlikte güdücü olanların bu işi yapamaması kıygınlık yaratmaktadır.”

Share: