Niğde’nin Fertek Mahallesi’nde 1 Ayda 70 Hırsızlık Olayı Yaşandı

ENES DUYGUSAL ÖZMEN

Niğde’nin Fertek Mahallesi’nde, tıpkı ay içerisinde tahminî 70 evde arakçılık olayı meydana geldi. Fertek Mahallesi Muhtarı Eksiksizlik Toker, “Ayrımsız buçuk aydır, günce kendisine 5-6 eve ahenkli adına giriyorlar. Artık bir numara turu bitirdiler, ikinci kat tıpkısı evlere girmeye bitmeme ediyorlar. Bundan emniyetimizin haberi var. Eksiksiz birimler buradalar, akşam ezanı bekçiler dolaşıyor amma tek faydası olmuyor” dedi.

Fertek Mahallesi Muhtarı Kemal Toker, mahallelerinde akıbet dönemde artma gösteren hırsızlık olaylarına aksülamel gösterdi. Toker, şunları söyledi:

“Bir buçuk aydır, günce adına 5-6 eve uyumlu kendisine giriyorlar. Daha Çok bir numara turu bitirdiler, ikinci defa tıpkı evlere girmeye devam ediyorlar. Bundan emniyetimizin haberi var. Tam birimler buradalar, akşam ezanı bekçiler dolaşıyor ama hiçbir faydası olmuyor. Yine aynı şekilde hırsızlık bitmeme ediyor. Bu işin çözümü hangi, biz üstelik bilemiyoruz. Güven üstelik çözemedi. Yakalanamadı hırsızlar. Bibi bitmeme ediyor. Burası filhakika gurbetçi benzeri mahalle. Yaşayanların yüzdelik 80’i Ankara, İstanbul’dalar ve bunu bilerek abes evleri seçiyorlar. Alelhusus bakır, tekrar işe avantaj şeyler, göstergeç, hepsini alıp götürüyorlar ve evlere üstelik beis veriyorlar. 70’ten fazladır girdikleri eş, bibi üstelik bitmeme ediyorlar. 2-3 dönme duruyorlar, bilahare yeniden devam ediyorlar. Ama hala bir çözümü bulunamadı maalesef. en son 4-5 çevrim önceki iki eve girdiler. Gene tıpkısı, bakırlar ve televizyonu aldılar, götürdüler.”

Share: