Niğde’de park yeri ve bostan çalışmaları bitmeme ediyor

Niğde Belediyesi, 2022’de kente 11 otopark ve mesire alanı kazandırdı, eski parklarda ıslah yaptı.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, Niğde Belediyesi Otopark ve Bahçeler Müdürlüğü Zemerdin, El Kuddusi, Karakız, Samyeli, Hıdırlık, Afiyet, Hançerli ve Hamamlı parklarına 18 oyun grubu ve fitness aletleri yerleştirdi, alanları yeşillendirdi.

Şehre 11 bakir park yeri ve mesire alanı kazandıran ekipler, çarkıt bala parklarındaki eskiyen oyun gruplarını yeniledi, Hıdırlık TOKİ Parkı’nda kısaca 7 bin metrekare alanda yeşil düz düzenlemesi yaptı.

Niğde Şehremini Emrah Özdemir, daha yaşanılabilir aynı çevre ve rahat kent ortamı sağlamayı amaçladıklarını belirtti.

Mahalle ve bölge ayrımı yapmadan şehrin dört bir yanına hizmet ulaştırmaya çalıştıklarını nâkil Özdemir, şunları kaydetti:

“Ego ve ekibim layenkati dursuz duraksız vatandaşlarımızın istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda çalışıyoruz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın eğlenip iyice mesafe geçirebilecekleri, eğlenirken öğrenebilecekleri parklarımızı düzeltilmiş ettik. Tıpkısı zamanda buraların herhangi bir makule bakımını namına getiriyoruz. Yaptığımız kullanılmamış parklarla ve mesire alanlarıyla Niğde’mizi daha üstelik güzelleştirmeye bitmeme edeceğiz.”

Share: