Muş’tan hareket bölgesine yardımlar sürüyor

Muş’ta, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana mevrut 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin etkilediği illere yardımlar devam ediyor.

Depremlerin arkası sıra afetzedeler için imkanlarını seferber fail Muş Küçük Asya Lisesi sarıklı ve öğrencileri, velilerin da desteğiyle topladıkları oyuncak, çul, çocuk bezi ve hıfzıssıhha ürünlerini paketledi.

Yardımlar, AFAD koordinasyonunda deprem bölgesine gönderildi.

Okul Müdürü Remzi Sayılgan, gazetecilere, deprem felaketinin ardından başlatılan arkalama kampanyalarına destek olmak üzere okulda emek başlattıklarını söyledi.

Depremin önce gününden bu yana herkesin afetzedelerin beraberinde olmaya çalıştığını belirten Sayılgan, şunları kaydetti:

“Mektepli ve öğretmenlerimizle depremzede kardeşlerimizin yanındayız. ‘Asrın felaketi’ olarak nitelenen depremler hepimizi içten etkiledi. Yer Sarsıntısı bölgesindeki kardeşlerimize destek olmak, ihtiyaçlarını aynı nebze de olsa bloke etmek istiyoruz. Islak mendil, süt kuzusu bezi kabilinden gerekseme duyulan malzemeyi gerçekleştirme etmeye çalıştık. Arkalama kolileri ile Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde hijyen paketleri hazırladık. Bunları yer sarsıntısı bölgesine gönderdik.”

Öğrencilerden Grek Duyma Yentürk de depremden etkilenen insanlar amacıyla çokça üzüldüklerini vurguladı.

Yaraları sarabilmek için ceht gösterdiklerini ifade fail Yentürk, “Hıfzıssıhha, giysi, besin ve oyuncak kolilerini hareket bölgesine gönderdik. Depremzede kardeşlerimizle tesanüt ortamında olduğumuzu açıklamak istiyoruz.” dedi.

Share: