Mustafa Adıgüzel’den Şenel Yediyıldız’a: “Yaptığın Hataya, Ettiğin Kötü Cümleye Tıpkı üstelik Orduluları Aygıt Etmeye Kalkma Bırak Bu Ayakları”

CHP Kalabalık Milletvekili Mustafa Adıgüzel, ” Şenel Yediyıldız, ayakkabı yalamayla ilgilendiren yerel tıpkı tabir olduğunu iddia etmiş. Cıvıl Cıvıl’bile hakeza benzeri fehva bulunmayan, Cıvıl Cıvıl’dahi hakeza ayrımsız dudak namevcut, bırak bu ağızları. Yaptığın hataya, ettiğin çirkin cümleye benzeri de Orduluları maşa etmeye kalkma bırak bu ayakları, demincek AKP’li vekiller dillerini milletin derdini anlatmakta kullanacaklarına, anlıyoruz kim başmak mesaisine kullanmışlar” dedi.

CHP Kalaba Saylav Mustafa Adıgüzel, “Tığ Tayyip abiyi ihaneti bırak sırtımızda taşımamız geçişsiz. Ayakkabısını elimizle yalamamız lazım” açıklamasını özne AKP Kalaba Saylav Şenel Yediyıldız’ın özür açıklamasını değerlendirdi.

Yediyıldız, içtimai medya hesabında; “Yapmış olduğum açıklamalar esnasında dil sürçmesi ederek hatalı yorumlanmaya amelî maksadını aşan ifadeler ortaya çıktığını üzülerek rapor boy bos ve milletimizden özür dilerim” açıklamasını yaptı.

Adıgüzel ise şunları söyledi:

“Şenel Yediyıldız’ın Meclis’te imtiyaz fezlekesi var ama bekletiliyor. O bekletilirken Ali Çevrimli Başarır milletvekilimizin ve Lütfü Türkkan milletvekilimizin fezlekeleriyse hem birlikte batıl sebeplerle irsal edildi. Neden? Zira başmak yalayıcı kurtarıyor. Demin AKP’li vekiller dillerini milletin derdini anlatmakta bunları konuşmakta kullanacaklarına anlıyoruz ki başmak mesaisine kullanmışlar. Benim onlara tavsiyem biraz o mesaiye aleniyet verip milletin dertleriyle dertlensinler. İşte Kargaşa milli gelirde nihai, fındık üreticisi kiloda 20 lira engel etti. Alan bazlı dirimsel desteği kül 10 yıldır 170 teklik. Hastalık? Zira kudret vekilleri Erdoğan’la geçirdikleri güdük geçenek dilimlerinde ayakkabıyla meşguller. Yani benzeri meydanlık bulsalar, bire bir fırsat bulsalar dillerini milletin dertlerini konuşmakta üstelik kullanacaklar. Şenel Yediyıldız’ın Cıvıl Cıvıl’bile Numan Kurtulmuş’un dahi katıldığı STK’larla yapılan toplantıda söylediği sözler edilgi yarattı. Ne dedi orada, ‘sağlıkta şiddetin sebebinin etibba olduğunu’ söyledi. Sistem şahit, nedenmiş doktorlar hastalara gür davranmıyormuş, güler beniz göstermiyormuş şiddete uğruyormuş bu doğalmış. Ben buradan 1 milyon sağlık çalışanına sesleniyorum. İşte size bu gözle icra vekili anlayışın cevabını önümüzdeki ilk seçimlerde vereceksiniz. Ordululara davet yapıyorum, sizin derdinizle dertlenmeyen zat kariyerlerine, özlük geleceklerinin peşine düşen bu vekillere bu seçimde vereceksiniz ve Umum Türkiye’ye sesleniyorum, aha bu ucube sistemde ‘milletvekili hararetli olacak’ denirken düşürüldüğü noktada, benzeri yegâne adam yönetiminin getirdiği noktada aha vereceğiniz cevabı bu önümüzdeki seçimde vereceksiniz.”

Share: