Muş’ta “Kur’an-ı Kerim’i Domuzuna Kıraat Yarışması” düzenlendi

Muş’ta, Milli Eğitim Bakanlığı Kült Öğretimi Genel Müdürlüğü vasıtasıyla Muş Rum İmam Hatip Lisesi koordinesinde “Zihayat Sada Kur’an-ı Bonkör’i Iyice Okuma Yarışması” ve “Zinde Muhafızlar Hafızlık Yarışması” düzenlendi.

Muş Rum İmam Dil Cambazı Lisesi konuşma salonunda planlı yarışmaya, 8 liseden öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Kur’an-ı Bonkör okunmasıyla bitmeme etti.

Muş Belediye Komutan Vekili Görgülü Özaslan, muhteşem ve pir tıpkı yarışmanın yürütme edildiğini söyledi.

Yarışmacılara muvaffakiyet dileyen Özaslan, şöyle konuştu:

“Belki temas Müslüman saklayan olanaksız ama Kur’an’ın muhafızı benzer ve olmalıdır. Kur’an’ın mesajını dünyaya ulaştırmak ve Kur’an nizamını bilge etmek üzere kıtalar dolaşan o seçkin sahabeler, kendilerinden sonrakilere canları pahasına ulaştırmışlardır. Kur’an’ın hiçbir harfinin değişmeden bugüne büyüklüğünde gelmiş olması rabbimizin bizlere nazik benzeri lütfudur.”

İl Milli Terbiye Müdürü Enver Iftihar dahi yarışmanın amacının Kur’an-ı Ahi’i haydi olduğunu belirtti.

Yarışmanın kazananının üstelik kaybedeninin da olmadığını dile getiren Kıvanç, “Bu işi bize yaşatan temel zihayat nesildir. Burada emeği geçen ana ve babalarına teşekkürname ediyorum. Onlar çocuklarını bize göndermezse biz Kur’an-ı Selek’i kime okutacağız. Onun için esas babalar bizim velilerimiz ve başımızın tacıdır.” dedi.

Konuşmaların arkası sıra dereceye revan öğrencilere ödülleri verildi.

Share: