Muş’ta Eski Erzurum ve Hidayet caddeleri yenilenecek

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, bozuk Erzurum ve Özgürlük caddeleri ile bağlantı yollarının restorasyon çalışmaları öncesi paydaş kurumlarla müzakere toplantısı gerçekleştirdi.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, Asya başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, İl Inanma Müdürlüğü, VEDAŞ İl Müdürlüğü, Telekom İl Müdürlüğü, Doğugaz yetkilileri ile müteahhit firma temsilcileri ve teknik personeller katıldı.

Toplantıda 12 bin 730 metrelik üstyapı çalışmasının düzenli şekilde yapılması, vatandaşların bu süreçten menfi etkilenmemesi amacıyla ilgili kurumların koordineyle çalışması konusunda düşünüm alışverişinde bulunuldu.

Asya, yaptığı açıklamada, kentin kebir iki güzergahının ve angajman yollarının yenilenmesi işine başlamadan evvel say programlarını tespit etmek için aynı araya geldiklerini söyledi.

Eski Erzurum ve Hürriyet caddelerinin tıpkı bilcümle adına yenilenmesi için çalışma başlatacaklarını tamlayan Asya, şunları kaydetti:

“Tahminî 13 kilometrelik iş sırasında tek vatandaşımızın karşıt etkilenmemesi için kontrollü şekilde debi etmeliyiz. Paydaş kurumlarımızın çalışmaları eş zamanlı namına yürütmelerini, proje sonrası kullanılmamış bire bir kazının olmaması için planlı ayrımsız hareket çıkarmalıyız. Rabbim çıktığımız bu yolda evvel bizleri birbirimize alın, sonradan hepimizi halkımıza cebin utangaç etmesin.”

Share: