Muş Belediyesinin hareket bölgesine destekleri bitmeme ediyor

Muş Belediyesi “asrın felaketi” namına nitelenen Kahramanmaraş’taki depremlerden etkilenenler bölgelerde yaraların sarılması çalışmalarına bindi veriyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, Muş Belediyesi, hareket makineleri ve personelleri önce günden itibaren depremden etkilenen illerin yükünü azaltmak üzere savaşım ediyor.

Malatya’bile kâin Belediye Başkanı Feyat Asya, kente döner sermaye dönmez ihtiyaç mahsus eskimemiş kol ve aksiyon makinelerini hareket bölgesine gönderdi.

Herkesi içten etkileyen aynı zelzele felaketi yaşadıklarını belirten Asya, geçmiş günden itibaren devletin tamlık imkanlarını 11 ilin yaralarını sarmak için seferber ettiğini söyledi.

Belediye adına geçmiş etapta hareket bölgesine iş makinesi ve grup gönderdiklerini ifade eden Asya, “Bir Nice iş makinesi ve ekiplerimiz Gaziantep, Hatay, Adıyaman ve Malatya’birlikte görev yaparken bazıları da Muş Valiliğimiz koordinesindeki Kahramanmaraş Nurhak bölgesinde çalışmalarını sürdürdü. Yer Sarsıntısı bölgelerinde henüz koordineli çalışmalar götürmek için yıpranmamış planlamalar yaptık. Geçtiğimiz günlerde AK Fırka Umumi Başbuğ Yardımcımız Sayın Mehmet Özhaseki başkanlığında Malatya’birlikte benzeri eş güdüm toplantısı gerçekleştirdik. Depremin izlerini bire bir zaman önce çıkarmak ve söz konusu bölgelerin normal kişi dönmelerini keşfetmek için bakir kararlar aldık.” diye konuştu.

Ekiplerin elan koordineli ve faal benzeri iş ortaya çıkarması üzere biricik bölgede toplantı kararı aldıklarını vurgulayan Asya, şunları kaydetti:

“Muş Belediyesi namına Balıkesir Büyükşehir, Sivas, Elazığ, Bingöl, Bitlis memleket belediyelerimiz ve 22 kaymakamlık belediyemizle depremden arz çok etkilenen illerimizden biri olan Malatya’üstelik fariza alacağız. İnşallah tesanüt ruhu ile Malatya’nın yeniden inşası ve ihyası amacıyla canla başla çalışacağız. Zaman bile Muş’a dirimsel gelmez geçkin Malatya’üstelik yaptığımız derinti sonrası aksiyon makineleri ve personellerimizi bölgeye gönderdik. Ekiplerimiz sonsuz değişecek şekilde bire bir planlama yapacağız. Ahenkli namına bölgeye gidip geleceğiz. İnşallah gelişmemiş sürede depremin izlerini sileceğiz.”

Share: