Muratpaşa Belediyesi, Teneffüs Park’ta Depremzede Çocukları Ağırladı

Muratpaşa Belediyesi’nin yavru oyun dünyası Solunum Otopark, facia bölgesinden Antalya’ya gelen çocukları ağırladı. Muratpaşa Belediye Başkanı Beklenti Uysal, “Tıpkı nebze çocuklarla bu arada tığ de rehabilite olduk. Eyyam sonra bizim birlikte çocuklarımızla birlikte ancak yüzümüz güldü” dedi.

Muratpaşa Belediyesi’nin 16 bin metrekare kayran konusunda oturmuş oyun dünyası Solunum Park Yeri, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremleri sonrası Antalya’ya gelen torunlar için kapılarını açtı. İlk grupta Antalyaspor tesislerinde aileleri ve yakınlarıyla alay malay artan 35 çocuk yer aldı. Aileler, otobüslerle tesislerden alınırken, çocukları da Teneffüs Otopark’ta palyaçolar karşıladı. Oyundan geçmiş Solunum Park Yeri kafesinde hamburgerlerle gün ortası yemeklerini yiyici çocuklar, peşi sıra oyuna geçti.

Başkan Tevazulu, Teneffüs Park Yeri’ın detaylı ayrımsız müddet depremzede aileler amacıyla ücretsiz hizmet vermeye bitmeme edeceğini belirterek, “Bir nebze çocuklarla bu arada tığ üstelik rehabilite olduk. Günler sonradan bizim dahi çocuklarımızla alay malay fakat yüzümüz güldü” dedi.

Share: