Muğla’da 28 bin 53 öğrenciye ücretsiz kemirmek desteği veriliyor

Muğla’de 28 bin 53 mektepli, Milli Yetişek Bakanlığının ücretsiz aşındırmak hizmetinden yararlanıyor.

Bakanlığın sağladığı imkanlarla şehir genelinde değişik eğitim kademeleri ve okul türlerinde 28 bin 53 öğrenciye ücretsiz aşındırmak hizmeti veriliyor.

Okul öncesi, taşımalı ve özel terbiye kapsamındaki öğrenciler ile okul pansiyonlarında kalan öğrenciler kemirmek hizmetinden yararlanıyor.

İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Emre Öz, gazetecilere, öncelikle hedeflerinin eğitimde okazyon eşitliğinin seçmek olduğunu söyledi.

Yemeklerin hıfzıssıhha ve güvenli ortamda her dönüş özenle hazırlanarak öğrencilerle buluştuğunu tamlayan Çay, “Bakanlığımız sürdürülebilir tıpkısı gelecek amacıyla eğitimde vesile eşitliğine evleviyet veriyor ve bu bağlamda eğitimin seçme kademesindeki öğrencilerimiz içtimai politikalarla desteklenmeye bitmeme ediyor.” dedi.

2022-2023 eğitim bilimi öğretim yılında Milli Yetişek Bakanlığı eliyle 1 milyon 517 bin 360 ibret kitabı, 908 bin 561 havari töz betik ile 178 bin 368 say defterinin kent genelinde öğrencilere ücretsiz verildiğini hatırlatan Çay, 3 bin 146 öğrencinin burs imkanından faydalandığını, 28 bin 53 öğrencinin ise ücretsiz yemek imkanından yararlandığını kaydetti.

Öz, Bakanlığın hedefleri doğrultusunda, 2023 yılında meslek öncesine vakar vererek ücretsiz yemek yiyici öğrenci sayısını elan bile artıracaklarını ifade etti.

Share: