Müftü Başoğlu’na veda yemeği düzenlendi

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Edirne İl Müftülüğüne atanan Bayburt İl Müftüsü Hasan Başoğlu’na veda yemeği düzenlendi. Başoğlu, personelle vedalaştı.

2018 Mayıs ayından beri Bayburt İl Müftüsü adına fariza fail Başoğlu onuruna kült görevlilerinin katılımıyla veda birleştirme edildi.

Bayburt Öğretmenevinde düzenlenen veda programına İl Kurnaz Komutanı Albay Dr. Talha Övet, İl Inanma Müdürü Nihat Uzun, İl Müftü Yardımcısı Abdullah Aksoy, Müftülük Büro Müdürleri Sadi Bayoğlu, Kemal Çelebi, Ömer Turan ve diyanet görevlileri katıldı.

Programın açım konuşmasını ilmek görevlileri adına Bayburt Yakutiye Camii imamı Enis Aslan yaptı. Konuşmasında Kült İşleri Başkanlığı’nın önemine değinen Arslan, “İçinde bulunduğumuz coğrafyaya baktığımızda tek emniyetli ve stabil mevki Türki’yedir. Bu istikrarın yeryüzü muhteşem etkenlerinden biriside Kült Teşkilatının varlığıdır. Kült İşleri Başkanlığı, angajman ve beraberliğimizin çimentosudur. Taşrada İl Müftülerimizin himayelerinde kült görevlilerimiz bu görevi kalın ve ilişkinlik bilinciyle hesabına getirmektedir. İl Müftümüz Hasan Başoğlu Hocamız Bayburt’ta göreve başladığı günden beri çokça esaslı işlemler yapmıştır. Namına şahsım ve tamam diyanet görevlileri yerine haddinden fazla teşekkürname ediyorum. Yeni fariza durumunda kendilerine başarılar diliyorum” dedi.

Müftülük Personeli adına mütekellim İl Müftü Yardımcısı Abdullah Aksoy, “İl Müftümüz Hasan Başoğlu himmet mefhumu gözetmeden dolu dolu ayrımsız görev ifa etti. Müftü Hocamız özellikle Kur’an kursları açısından Bayburt’a haddinden fazla şanlı asar kazandırdı. Hocamızın azmine ve çalışmalarına çok yakından şahit oldum. Hiçbir ant mesai mefhumu gözetmedi. Hocamızın bu azmi ve kararlılığı Bayburt’a çokça mehabetli eserler kazandırdı. Bir Vakitler çocuklarımız hafızlık ayırmak amacıyla Bayburt’tan yer illere giderlerdi. Deminden ise kasaba illerden Bayburt’a öğrenci gelmeye başladı. Yaptığı bu hizmetlerden etraf hocamızdan Tanrı razı olsun. Yıpranmamış görev yerinde rabbim kendisine muvaffakiyetler şans eylesin” sözlerini kullandı.

Teşekkür ve temennileri akseptans eden Müftü Başoğlu, “Bizlere iyice şehrimiz Bayburt ve Bayburt’un çokça kıymetli halkına hizmet ika şerefi veren, sizin kabilinden seçme dostları tanıma imkanı veren rabbime şükürler olsun. Birlikte fariza yaptığımız sürece irşat, inşaat ve rastgele nev çalışmalarımızda bizlere apotr olan her bir personelimize haddinden fazla teşekkür ediyorum. Bayburt’un yardımsever halkının katkılarıyla bakir Kur’an kursları mensur ettik. Sakat kurslarımızı tamamıyla onardık. Eşsiz Bayburt halkı bu konuda bizlere çok apotr oldu. Buradan Bütün Bayburtlulara esenleme olsun. Bu vesileyle mecmu Bayburt halkına ve yekpare hayırseverlerimize haddinden fazla teşekkür ediyorum. Rabbim hayatta olanlara sağlık, afiyet ve iyi ince ömürler versin. Ahirette irtihal edenlere yağmur eylesin. Bu organizasyonu düzenleyen Kült Görevlileri Derneği Başkanı Açık Deniz Yazıcıoğlu, İlhan Kelleci, Ilmek Finans-Sen Başkanı Şahset Saka, Ilmek Benzeri-Sen Başkanı Mustafa Polat’a ve bu davete icabet fail herkese çok teşekkürname ediyorum. Mesai ve gayretlerinizden kıran sizlere çokça teşekkür ediyorum. Sizlere alın benzeri kusurumuz olduysa haklarınızı helal etmenizi istiyorum. Benim hakkım sizlere helal olsun” dedi.

Programda mütekellim İl Jandarma Komutanı Albay Dr. Talha Övet, Müftüoğlu’na yeni fariza durumunda başarılar dileyerek, “Bizim iki çeşit ordumuz vardır. Bunlardan biri Er-i gaza (cephede savaşçı er) biride Er-i dua (dua ordusu) sizler ilmek görevlileri namına dua ordusu görevini yapıyorsunuz. Müftü hocam Bayburt’a haddinden fazla değerli hizmetler yaptı. Namına çokça teşekkür ediyorum. Yıpranmamış görev yerinde kendisine başarılar diliyorum” ifadelerine meydan verdi.

Bayburt İl Itimat Müdürü Nihat Tafsilatlı ise Başoğlu’nu tanımaktan dünya mutluluk duyduğunu tabir ederek, “Bayburt’a eskimemiş atanmam nedeniyle Müftü Beyle haddinden fazla gelişmemiş tıpkı süre çalışmamız oldu. Bu kısa sürede kudretli çalışmalarını gördük. Kendisiyle tanışıklık imkanı bulduğum için bahtiyarlık duyuyorum. Müftü hocamıza yaptığı amal hesabına haddinden fazla teşekkür ediyor, eskimemiş fariza yerinde başarılar diliyorum” dedi. – BAYBURT

Share: