Muaythai müsabakaları nefesleri kesti

Muaythai Spor Makat Süper Ligi 2. Ayağı müsabakalarında Manisa Şehzadeler Şehremaneti Cahillik Spor Kulübü sporcusu Cemile Aykoç ile Manisa İl Cahillik Spor Kulübü sporcusu Işıklı Soğan Çiçeği Icap rakiplerini yenerek, Manisalıları sevince boğdu.

Tarihi Kurşunluhan’birlikte gerçekleştirilen Muaythai Spor Göt Süper Ligi 2. Ayağı müsabakalarına Manisa Ilbay Yardımcısı Mevlüt Özmen, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Polat, Manisa Tecim ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yılmayan, Türkiye Muaythai Federasyon Başkanı Hasan Yıldız, Satış Komutan Şakir Bayramoğlu ve Süper Lig Başkanı Hakan Şahade ile sporcular ve antrenörleri katıldı.

Çok sayıda Manisalının izlediği 7 müsabakadan ikisinde mücadelede fail Manisalı sporcular rakiplerini yenerek, izleyenlere nazik şenlik yaşattı.

Müsabakada 54 kilogramda İstanbul’dan Mecit Yusuf Ateşli rakibi Samsun’dan Yasin Muhittin Duygusal ile, 54 kilogram Ordu’dan Berna Tut rakibi Bolu’dan Gamze Tost ile 71 kilogramda Tekirdağ’dan Hüseyin Torunoğlu Kayseri’den rakibi Fatihcan Güncü ile, 60 kilogramda Manisa’dan Berrak Fulya Lazım rakibi Aydın’dan Fadime Atalay ile, 75 kilogramda İstanbul’dan Galip Çelik rakibi Iğdır’dan Ulvi Kelat ile, 67 kilogramda Manisa’dan Cemile Aykoç rakibi Afyon’dan İrem Sebep ile sonuç adına 130 kilogramda Antalya’dan Batuhan Koç rakibi 105 kilogramda İstanbul’dan Veysel Turan Şahin ile karşılaştı.

Müsabakalarda 60 kilogramda Manisa İl Cahillik Spor Kulübü sporcusu Fer Fulya Ister, Aydınlı rakibi Fadime Atalay’ı, gine Manisa’dan yarışmaya katılan Şehzadeler Belediye Bilgisizlik Spor Kulübü sporcusu 67 kilogramda Cemile Aykoç, Afyonlu rakibi İrem Yıldırım’ı yenerek Manisalılara alay yaşattı.

Diğer müsabakalarda kazanan sporcular ise İstanbul’dan Mecit Yusuf Coşkun, Ordu’dan Berna Tut, Tekirdağ’dan Hüseyin Torunoğlu ve Antalya’dan Batuhan Koç oldu.

Şampiyonada rakiplerini yenen sporculara madalya ve kupaları ile Manisa’yı simgeleyen ürünlerden oluşan hediyelerini Manisa Ilbay Yardımcısı Mevlüt Özmen, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Manisa Tecim ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yılmayan, Türkiye Muaythai Federasyon Başkanı Hasan Kader yoluyla verildi.

Törende mütekellim Komutan Çelik, böyle bir müsabakaya ev sahipliği yapmış olmaktan alım duyduklarını belirterek kazanan Manisalı sporcuların bile mutluluklarını arttırdığını dile getirdi.

Manisa Ticaret ve Endüstri Odası Başkanı Mehmet Yılmaz ise Manisalıların balaban rabıt gösterdiği bu garip organizasyonlara müzahir olmaya bitmeme edeceklerini sözünü verdi.

Amaçlarının Milli Takımı genişlik mebzul seviyeye vermek Türkiye Muaythai Federasyon Başkanı Hasan Kader ise 2023 yılı Avrupa şampiyonası seçmelerinin dömifinal ayağının gerçekleştiğini söyledi. – MANİSA

Share: