Motosikletteki 2 kişinin öldüğü kazada araç sürücüsünün erkin kalmasına reaksiyon

MERSİN’deki sekunder yoldan kontrolsüz olarak yola çıkınca belli belirsiz ticari aracına çoğaltan motosikletteki Kamil Yılmayan (29) ile Halil Ağababa’nın (34) ölümüne sebep olan Ahmet Melik Tıraş’ın (23) tahliye edilmesine aileler aksülamel gösterdi. Yılmaz’ın kardeşi Fatma Yılmaz (28), “Ağabeyim ve Halil’in ölümüne illet olan hayat nezarete bile atılmamış. Ego hem ağabeyimi hem üstelik sevdiğim adamı kaybettim” dedi.

Kaza, Kurban Bayramı’nın ikinci haset olan 10 Temmuz’dahi Toroslar ilçesi Çopurlu mevkisinde meydana geldi. Kamil Yılmaz yönetimindeki motosiklet, tali yoldan kontrolsüz şekilde ana yola sâdır Ahmet Melik Tıraş idaresindeki hafif ticari araca çarptı. Kazada Yılmaz ile arkasında oturan Halil Ağababa yaralandı. Yılmaz ve Ağababa, kaldırıldıkları hastanede yaşamını yitirdi. Gözaltına alınan belli belirsiz ticari anahtar sürücüsü Ahmet Kağan Yülüme, çıkarıldığı gümrük kolcusu mahkemece tutuksuz yargılanmak amacıyla azade kaldı. Ailenin avukatı, Tıraş’ın erkin kalmasına itiraz etti. 4 Ağustos’ta baştan gözaltına alınıp bilge karşısına çıkarılan Yülüme, yeniden serbest bırakıldı. beraber kaymakamlık, güvenlik kamerasına yansıdı.

‘HEM AĞABEYİMİ HEM BILE SEVDİĞİM ADAMI KAYBETTİM’Kamil Yılmaz ve Halil Dede’nın ailesi, karara tepki gösterdi. Yılmayan’ın kardeşi Fatma Yılmaz, “Bayramın ikinci günü hep beraber kahvaltı yaptık. Ağabeyim, Halil ve ben. Kahvaltıdan sonra yaylaya mangal yakmaya gidecektik. Ağabeyim ve Halil önden gitti. Onların ardından da biz yola çıktık. Yolda aşırı ayrımsız neşeli vardı. Yanlarından geçe annem motosikleti gördü. Birden araçtan inerek görüngü namına doğru koştuk. Ağabeyim ve Halil yerdeydi. İkisini dahi kaybettik. Ağabeyim ve Halil’in ölümüne hastalık olan birey nezarete dahi atılmamış. Ben hem ağabeyimi hem üstelik sevdiğim adamı kaybettim. Onları rüyamda başlamak için dua ediyorum” diye konuştu.’2 GENCİN ÖLÜMÜNE ILLET OLDU’

Kamil Yılmaz’ın annesi Mısır Yasemini Yılmayan ise “Doğruluk istiyorum. Devletimizden müzaheret istiyorum. Benim çocuğum 25 gündür nefessiz yatıyor. Ego evladımı kanlar zarfında gördüm. İki gencin ölümüne neden olan kişi hastalık serbest kalıyor? Benim ciğerim yandı bambaşka anaların ciğeri yanmasın” dedi..Share: