Motosiklet Gönüllüleri Balaban Taarruz’u Süvarilerin İzinden Her An Anacak

Motor gönüllülerinin oluşturduğu Süvarilerin İzinden Platformu, Büyük Taarruz’un 100. yıl dönümünde 5. Süvari Kolordusu’nun işgalci güçlere alın saldırıda kullandığı güzergahı geçerek zaferi anacak. 27-29 Ağustos’ta gerçekleşecek motor sürüşü, Afyon Kocatepe’de başlayıp Dumlupınar’da sonlanacak.

Süvarilerin İzinden Platformu, Iri Taarruz’un 100. yıl dönümü dolayısıyla 27-29 Ağustos’ta taarruzun yapıldığı güzergahta motor sürüşü düzenleyecek. Müstakil ve gönüllük esasıyla planlı sürüşün koordinatörlüğünü fail Müşkül Kuru, sürüşün amacı ve rotası karşı şunları söyledi:

“BÜYÜK TAARRUZ’DA 5. SÜVARİ KOLORDUSU’NUN İZLEDİĞİ ROTAYI İZLİYORUZ”

“Şişman Taarruz’da 5. Atlı Kolordusu’nun izlediği rotayı izliyoruz, süvarinin izinden gidiyoruz. O nedenle ismini ‘Süvarinin İzinden’ koyduk. Rotaya Kocatepe’den başladıktan sonraları süvarinin esas geçiş noktası olan Ahır Dağı’na debi ediyoruz. Ahır Dağı’nı geçip Sinanpaşa Ovası’na iniyoruz. Henüz bilahare ilk ele geçirilen tren istasyonu, önemli süvari şehitliği kabil noktaları müzakere yazar, katılımcılara anlatarak ilerliyoruz ve Dumlupınar’da sonuçlandırıyoruz.

“BAĞIMSIZ VE HASBILIK ESASIYLA BİR ARAYA GELMİŞ İNSANLARDAN OLUŞMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Alelhusus bağımsız ve gönüllülük esasıyla ayrımsız araya mevrut insanlardan oluşmaya çalışıyoruz. Herhangi Bir yıl cümle motosikletçiler 18 Mart’ta Çanakkale Zaferi’ni adlandırmak için masraflar. 30 Ağustos hakeza konularda az buçuk kimsesiz kalmıştır, 30 Ağustos içre bir havayı oluşturalım istiyoruz. Bu yüzden gelişigüzel kulüp etkinliği, bellik etkinliğine girmeyelim motosiklet camiasındaki hep kendisince bu organizasyonu sahiplensin istiyoruz. Hele birlikte tıpkısı iyelik yaratmamak çabasındayız.”

Share: