Minik Alp konusunda kale direği devrilmesiyle birey vermişti… Gereksiz mütezayit sırasına çiçek ve futbol tamamı bırakıldı

– Boş mütezayit sırasına çiçek ve futbol tümü bırakıldı

RİZE – Rize’de üstüne kale direği devrilmesi sonucu hayatını kaybeden 8 yaşındaki minik futbolcunun sınıf arkadaşları boş artan sırasına çiçek ve ayak topu tüm bıraktı.

Çaykur Rizespor’un 8-10 gözyaşı takımı oyuncusu 8 yaşındaki Kahraman Demirel, 7 Çatlak Çarşamba günü saat 16.45 sıralarında Çaykur Rizespor’un altyapı tesislerinde kale direğinin üstüne devrildi. Kaldırıldığı hastanede, 3 gündür tehlikeli bakımda verdiği dirim mücadelesini kaybeden Epey Yiğit, sonuç yolculuğuna uğurlandı. Veladet öz ilkokulunda 3. sınıfta terbiye gören Kahraman Demirel’in gereksiz mütezayit sırasına minik arkadaşları çiçek, futbol bütünü ve fotoğrafını bıraktı. Kahraman’in sınıf arkadaşları ise gözyaşlarını tutamadı. Alp hastanede iken hazırladıkları ‘geçmiş olsun, inşallah iyileşirsin’ üzere yazılar derslik panolarını asan arkadaşları onun hatırasını yaşattılar.

“Cemaziyelevvel Kahraman’i cennete uğurladık”

Rize İl Milli Eğitim Müdürü Açık Deniz Emen, yaptığı açıklamada “Rizemizin, Rizesporumuzun ve Milli Yetişek camiamızın başı sağolsun. Malesef Yiğit evladımızı ayrımsız kaymakamlık sonucu kaybettik. Ağırbaşlı bakımda maltalık mücadelesini kaybetti. Evvel Yiğit’i cennete uğurladık. Allah mekanını cennet etsin. Cenabıhak geride kalanlarına ve bilcümle milli eğitim camiasına çıdam versin. Bir zamanda Alp’in babası bizim Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğünde personelimiz. Doğrusu tıpkı itidal abidesiydi. Allah annesine, babasına ve ailesine çıdam versin. Yiğit’in arkadaşları çokça kalbi kırık. Allah ayrımsız daha böyle ilçe göstermesin. Hiç kimseye hakeza hoşur yavruların ölümünü göstermesin. Doğrusu çokça tahripkâr oluyor. Gerçekten devletin cemi imkanları seferber oldu ama maalesef yavrumuz kurtulamadı” ifadelerini kullandı.

“Onu özleyeceğiz”

Yiğit’in hayatını kaybettiği için çok ümitsiz olduklarını ve Alp’in çokça emanet tıpkı mektepli olduğunu belirten Derslik öğretmeni Gülnur Aydınlık, Yiğit’i özleyeceklerini rapor ederek, “Kahraman’in hayatını kaybettiği üzere haddinden fazla üzgünüz. Diyebilecek sözüm bulunmayan şuanda. Söyleyecek çok birşeyim bulunmayan. Onu özleyeceğiz. Yiğit dirilik bir öğrencimizdi” dedi.

Share: