Milli güreşçilerin kampları bitmeme ediyor

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu, İslami Tesanüt Oyunları’na ve Acun Şampiyonası’na hazırlanan milli sporculara maneviyat ziyaretinde bulunuyor.

Federasyondan yapılan açıklamada, Haysiyet Eroğlu’nun Konya’birlikte yapılacak İslami El Birliği Oyunları’nda uğraş edecek ekip ile Dünya Şampiyonası’na hazırlanan Grekoromen Milli Takımı’nın Ankara Elmadağ’daki kampına katıldığı belirtildi.

Onur Eroğlu’nun bu kampın peşi sıra, Acun Şampiyonası hazırlıkları amacıyla Niğde Demirkazık’ta kâin Eş Güreş Milli Takımı ile Bolu Aladağ’üstelik dinlenme kampı yapan Serbest Milli Takımı’nın kamplarını ziyaret edeceği kaydedildi.

Eroğlu, yaptığı açıklamada, göreve geldikleri günden bu yana sporcularla yakından ilgilendiklerini anlatarak, “20 yılı çok bu minderde arak döktüm. Benim esas görevim tamlık sporcularla bir arada başlamak, onların dertlerini uymak, sorunlarını yutmak, onların akıttıkları terlere eş adına bütün birlikte başarıya duyulmak. İlk adına Grekoromen Milli Takımımız ile birlikte kamp yaptım, onlarla idmanlara çıktım. Avrat ve Başıboş A Milli Takım kamplarına de gideceğim. Bir Tane hedefimiz ülkemizi mutlu edecek sonuçlar kabul etmek.” ifadelerini kullandı.

Share: