MHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Sahtekâr, Konya’da “Yavaş Yavaş 2023” programına katıldı Açıklaması

Ulusçu Akım Partisi (MHP) Umumi Başkan Yardımcısı Mustafa Sahtekâr, ” Suriye’nin kuzeyine yapılacak yeni harekatla, bölgedeki terör yapılanması giderilmiş edilecek. Böylecene 30 kilometre derinliğe ulaşacak emniyetli bölgeye elan fazla sığınmacı yerleştirilecektir.” dedi.

Kalaycı, partisinin Karatay İlçe Teşkilatı marifetiyle, Mevlana Firez Merkezi’nde düzenlenen, “Yavaş Yavaş 2023 İlçe İlçe Üslup ve Tenvir” programına katıldı.

Sahtekâr, burada yaptığı konuşmada, ortaklık gösterenlere teşekkürname ederek, MHP Genel Başkanı Celal Bahçeli’nin, Konya’ya herhangi bir ahit ayrı benzeri önem verdiğini söyledi.

Türkiye’nin, Iktisadi İşbirliği ve Kalkınma Örgütünün (OECD), üyeleri beyninde genişlik çok istihdam sağlayıcı ülke olduğunu ifade fail Sahtekâr, “Eskimemiş nesil teknolojiye cemaat 4’üncü tetebbu gemisi olan Abdülhamid Konak yakında Şark Akdeniz’üstelik sondaj çalışmalarına başlayacak. Türkiye’nin önce evcil rüzgar türbini 2023 yılında faaliyet üretimine başlayacak. Konya Karapınar GES 2,5 milyon kişinin cıvıltı ihtiyacını karşılayacak. 2023 yılında nükleer enerji üretimine başlanacak. Karadeniz’de keşfettiğimiz 540 milyar metreküp doğalgaz, 2023 mart ayında evlere ulaşacak. Bu gelişmelerle enerjide dışa bağımlılığımız evire çevire azalacaktır.” diye niteleyerek konuştu.

“Türkiye, kararlı yürüyüşünden katiyen vazgeçmeyecek”

Sahtekâr, Türkiye’deki para şişkinliği artışının ve dövizdeki yapay yükselişin durdurulması üzere etkin tedbirler alındığını, ilkin rençper, esnaf, çalışanlar ve emeklilerle sağlığını bozmak üzere vatandaşların gelirini artırıcı kararlar uygulamaya konulduğunu belirtti.

Türkiye hangi ant atağa kalksa, bunu hazmedemeyen çevrelerin, değişik alanlarda kriz üretip heybet-kavim dayanışmasını zedelemenin arayışına girdiğini anlatan Kalaycı, “Sonuç günlerde yaşanan cemevlerine atak, KPSS skandalı, Küçük Asya Hastanesi’nde sâdır ateş kabilinden davranışlar derinliğine incelenmeli, hür surette açıklığa kavuşturulmalıdır. Bilinmelidir kim Türkiye, kararlı yürüyüşünden asla vazgeçmeyecektir. Halk İttifakı gelişigüzel tür yapışkan oyunu milletimizle gelişigüzel bozacaktır.”

“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ayrımsız kez daha ve engelsiz vuzuh farkla seçilecek”

Kalaycı, Türkiye’nin terörün kökünü zayıflatmak amacıyla kararlı tıpkısı savaşım yürüttüğünü anlattı.

Yurt içinde ve az dışında gerçekleştirilen operasyonlarla, terörün finiş noktasına getirildiğini operasyonlarla terör elebaşlarının birer birer gömüldüğünü vurgulayan Kalaycı, şunları kaydetti:

“Suriye’nin kuzeyine yapılacak kullanılmamış harekatla, bölgedeki terör yapılanması kaldırılmış edilecek. Böylelikle 30 kilometre derinliğe ulaşacak güvenli bölgeye elan aşkın mülteci yerleştirilecektir. Irak ve Suriye tezkeresi 26 Teşrinievvel 2021’bile TBMM’de akseptans edilirken, CHP ve HDP ‘Hayır’ demiş, terörle mücadelenin devamına, ihanetin tepelenmesine karşı çıkmıştır. Vakur Türk polisine yumrukla saldıran yıldırı örgütü yandaşı benzeri milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılmasına birlikte CHP-HDP bloğu hayır demiştir. CHP ile HDP arasında seçkin ayırt kalmamıştır. 6+1 formatlı masada kayran düz İyi Öğür ve ayrıksı partiler üstelik bir yolun yolcusudur. Türk milleti, 2023 yılının Haziran ayında seçimini yapacak, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bire bir kez henüz ve ayan küşayiş farkla seçilecek, Ulusçu Debi Partisi ve Cumhur İttifakı da tarihi ayrımsız zafere imza atacak.”

Konuşmanın peşi sıra izlence, talih gündemiyle ilgili değerlendirmeler ve katılımcılarla soru-karşılık şeklinde bitmeme etti.

Programa, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, MHP MYK Üyeleri, Güzide Çipan ile Özer Karakayacı, MHP Karatay İlçe Başkanı Sebahattin Küçükdoğru, milletvekilleri, partililer ve davetliler katıldı.

Share: