MHP lideri Bahçeli ile Türkmeneli Partisi Umumi Başkanı Sarıkahya görüştü

Milliyetsever Cereyan Partisi (MHP) Genel Başkanı Azamet Bahçeli ile Türkmeneli Partisi Genel Başkanı Riyaz Sarıkahya, müzakere gerçekleştirdi.

Türkmeneli Partisi Umumi Başkanı Riyaz Sarıkahya, MHP Genel Başkanı Büyüklük Bahçeli’yi MHP Umumi Merkezinde konuşma etti.

Irak’ın yaşadığı siyasi durumların ele alındığı görüşmede, Irak’ın yıpranmamış bir sürece girdiğini, Amerika, İngiltere ve İran’ın Irak’taki rollerinin değişikliğe uğradığını dile getiren Sarıkahya, Türkmeneli bölgesinde yaşanan göçlerin Türkmenleri milli güvenlikleri açısından zıt yönde etkilediğini vurguladı.

Bahçeli’den bindi kâm eden Sarıkahya, Bahçeli’ye Irak’ta yaşanan akıbet gelişmeler ve Türkmenlerin genel durumları hakkında detaylı bilgelik verdi.

Sarıkahya, “Özel kendisine Türkmenlere, genel adına da Türk Dünyasına duyduğu özel ve çetin ilgiden periferi Kerem Bahçeli beyefendiye gönül borçlusu olduğumuzu anlatım ederken, ayrıca misafirperverliğinden ve nezaketinden ekolojik ortam teşekkürname ediyoruz” dedi.

“Türkmenler arası rastgele hangi tıpkısı telakki ve mıntıka ayrımının akseptans edilemez”

Ana kimliğin Türklük olduğunu rapor fail MHP Umumi Başkanı Bahçeli, MHP’nin yapısı ve fikriyatı gereği bundan birlikte sonraları Türkmeneli Türklerinin dert ve problemleri ile ilgili olmaya devam edeceklerini, Türkmenler arası seçkin izan ve toprak ayrımının akseptans edilemeyeceğini dile getirdi.

Bahçeli, Türkmenlerin Türklük davasına ağır benzeri katkıları olmasının gerektiğini, Türkmenlerin Türkmeneli’den barhana etmemeleri ve topraklarını müdafaa etmeleri gerekliliğini vurguladı.

Yapılan görüşmede Türkmeneli Partisi Umumi Başkanı Riyaz Sarıkahya’nın Türkiye Danışmanı Mehmet Nejdet Bozok dahi düzlük aldı. – ANKARA

Share: